Zaloguj się | Rejestracja

Strażacy usuwali skutki ulewy w Powiecie Polickim

wtorek, 21 maja 2024 r., godz. 07:52  |  Wersja do druku

W poniedziałek, 20 maja przez nasz region przeszły burze połączone z intensywnymi opadami deszczu. W Powiecie Polickim strażacy musieli interweniować 28 razy, w większości w Mierzynie i Gminie Kołbaskowo.Pierwsze zgłoszenie związane ze skutkami nawałnicy strażacy otrzymali w poniedziałek ok. godz. 16:30. Tego samego dnia wpłynęło jeszcze ponad dwadzieścia zgłoszeń - łącznie 28. Wszystkie dotyczyły zalania ulic, dojazdów do posesji, podwórek, ogrodów i garaży.

Na ulicy Tytusa w Mierzynie strażacy wypompowywali wodę z parkingu przy sklepie Biedronka, na ulicy Weleckiej z lokalów usługowych, na ulicy Grafitowej z piwnic i parkingu przy przychodni. Interwencje dotyczyły też posesji przy ul. Mierzyńskiej, gdzie woda wdarła się do piwnicy, Porannej, Wenus, Rolniczej i Lubieszyńskiej na działkach letniskowych położonych w sąsiedztwie Hotelu Nord.

Dużo interwencji mieli również strażacy w Gminie Kołbaskowo, w szczególności w Przecławiu i Warzymicach.

Do usuwania skutków gwałtownych opadów deszczu zadysponowano jednostki z JRG Police, OSP Police, OSP Tatynia, OSP Mierzyn, OSP Dobra, OSP Wołczkowo i OSP Kołbaskowo. Ponadto zwiększono stany osobowe w JRG Police oraz w stanowisku kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Policach.

To kolejny dzień walki z żywiołem. W niedzielę, 19 maja strażacy interweniowali przy 11 zdarzeniach związanych z dużymi opadami deszczu, głównie w Mierzynie i Bezrzeczu.

Fot.: OSP Wołczkowo, OSP Mierzyn, KP PSP w Policach

Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama