Zaloguj się | Rejestracja

OSP Mierzyn poszukuje kandydatów na strażaków

sobota, 30 grudnia 2023 r., godz. 17:46  |  Wersja do druku

Prawdopodobnie w nowym roku w Mierzynie powstanie jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej. Nowe stowarzyszenie OSP Mierzyn zaprasza na spotkanie kandydatów na mierzyńskich strażaków.W czwartek, 4 stycznia o godz. 18:00 w bibliotece przy ul. Weleckiej 5 w Mierzynie odbędzie się spotkanie zorganizowane przez stowarzyszenie OSP Mierzyn. Organizatorzy zapraszają mieszkańców, którzy chcą zostać kandydatami na strażaków ochotników, zawodowych strażaków oraz członków innych Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy chcą się zaangażować w tworzenie jednostki straży w Mierzynie.

Pomysłodawcą powołania OSP Mierzyn i członkiem stowarzyszenia jest mieszkaniec gminy Dobra Grzegorz Śliwiński, doktor nauk technicznych wykładający na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, przez dwie kadencje radny Gminy Dobra.

"Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy chcą się zaangażować w działania społeczne związane z pracą strażaka ochotnika w Mierzynie. Oczywiście zapraszamy również Panie, które chcą zostać strażaczkami. Kandydaci po przejściu podstawowego szkolenia i posiadający odpowiedni stan zdrowia potwierdzony badaniami lekarskimi staną się pełnoprawnymi strażakami ratownikami" - zaprasza na spotkanie Grzegorz Śliwiński.

Obecnie w gminie Dobra funkcjonują dwie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej - w Dobrej i Wołczkowie. Jednostka w Mierzynie byłaby trzecią OSP w gminie Dobra.

Ochotnicze Straże Pożarne (OSP) to jednostki ochrony przeciwpożarowej będące jednocześnie stowarzyszeniami. Jednostki OSP są umundurowanymi, wyposażonymi w specjalistyczny sprzęt, przeznaczonymi do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi lub innymi miejscowymi zagrożeniami, w tym prowadzącymi działania w zakresie ratownictwa specjalistycznego, jednostkami ochrony przeciwpożarowej. Jednostki OSP ściśle współdziałają z jednostkami organizacyjnymi Państwowej Straży Pożarnej (PSP) oraz innymi podmiotami i instytucjami w celu zapewnienia bezpieczeństwa obywateli na terenie swego działania lub wspomagają sąsiednie obszary w ramach poczynionych uzgodnień lub umów.

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama