Zaloguj się | Rejestracja

VI Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

sobota, 26 sierpnia 2023 r., godz. 10:05  |  Wersja do druku

W sobotę, 19 sierpnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbył się VI Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów. W tegorocznym zlocie po raz pierwszy wzięli udział strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrej.Po raz kolejny w Poznaniu pojawiła się niezliczona ilość wozów strażackich, które można było podziwiać podczas VI Ogólnopolskiego Zlotu Czerwonych Samochodów. Na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich zjechały drużyny strażackie z różnych zakątków Polski. Po raz pierwszy w zlocie wzięli udział strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrej.

Podczas zlotu odbyły się konkurencje sprawnościowe, akcje gaśnicze, a także pokazy dziecięcych drużyn strażackich. Można też było podziwiać zabytkową sikawkę w akcji strażackiej. Nie zabrakło warsztatów edukacyjnych, podczas których uczestnicy zapoznali się z zasadami zachowania w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, a także dowiedzieli się o podstawowych zasadach, dotyczących udzielania pierwszej pomocy.

Odwiedzający mogli podziwiać zarówno zabytkowe klasyki, które dawniej używano w PSP i OSP, jak i najnowocześniejsze modele wozów. Zaprezentowano pojazd lotniskowej straży pożarnej z Portu Poznań-Ławica, który został zakupiony kilka tygodni wcześniej. Pojazd stacjonuje na co dzień na lotnisku i zabezpiecza starty i lądowania samolotów oraz ich tankowania.

Organizatorami wydarzenia byli: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów, Fundacja Strażacy Wielkopolska, strażacki.pl i Ochotnicza Straż Pożarna.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama