Zaloguj się | Rejestracja

Nowy wóz dla OSP Wołczkowo - podpisanie umowy

środa, 31 sierpnia 2016 r., godz. 12:21  |  Wersja do druku

W środę, 31 sierpnia na terenie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wołczkowie podpisano umowę dotyczącą dofinansowania zakupu nowoczesnego wozu pożarniczego. Fundusze na zakup pojazdu uzyskane zostaną z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Urzędu Gminy Dobra.Ochotnicza Straż Pożarna w Wołczkowie zajęła pierwsze miejsce w konkursie dotyczącym zakupu nowoczesnego wozu pożarniczego z systemem radiokomunikacji, ogłoszonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. W ten sposób OSP Wołczkowo otrzymało dotację unijną na projekt o wartości 409.459,96 zł. Na zakup specjalistycznego pojazdu Gmina Dobra w swoim budżecie zabezpieczyła dodatkowo kwotę 97.000 zł., co w całości pokrywa niezbędny wkład własny.

Reklamy Google:


W środę, 31 sierpnia na terenie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wołczkowie podpisano umowę dotyczącą dofinansowania zakupu nowoczesnego wozu pożarniczego. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele OSP Wołczkowo z prezesem Janem Suszczyńskim, prezes WFOŚiGW w Szczecinie Jacek Chrzanowski, dyrektor ds. funduszy europejskich WFOŚiGW Kinga Jacewicz, sołtys Wołczkowa Leokadia Rygielska, przewodniczący Rady Gminy Dobra Bartłomiej Miluch oraz przedstawiciele Urzędu Gminy Dobra z sekretarz Rozalią Adamską i wójt Teresą Dera.

Krótkie przemówienia wygłosili koordynator projektu Joanna Szumer z OSP Wołczkowo, prezesi Jacek Chrzanowski i Jan Suszczyński oraz wójt Teresa Dera.

"Udało nam się spełnić nie tylko marzenia, ale również zdobyć sprzęt, który jest niezbędny do ratowania ludzkiego życia" - mówiła Joanna Szumer.

"Cieszę się, że udało nam się dzisiaj podpisać tą bardzo ważną umowę. Ze swojej strony zapewniam, że dołożę wszelkich starań, żeby nasza współpraca rozwijała się" - tymi słowami zwróciła się do ratowników z OSP Wołczkowo wójt Teresa Dera.

Nowy pojazd będzie jednym z najnowocześniejszych wozów pożarniczych w regionie zachodniopomorskim do podejmowania działań poszukiwawczo-ratowniczych. Wóz pożarniczy będzie dostosowany do nowych typów zagrożeń, do których obecne zaplecze techniczne nie jest przygotowane. Należą do nich m.in.: katastrofy budowlane, duże pożary, osuwiska, zaginięcia osób.

Jako jedna z nielicznych w Polsce i jedyna w województwie zachodniopomorskim jednostka OSP Wołczkowo posiada specjalną Sekcję Poszukiwawczo-Ratunkową, która dysponuje certyfikowanymi psami z aktualną licencją terenową i gruzowiskową. Przez ostatnie 4 lata sekcja poszukiwawcza odbyła 142 specjalistyczne wyjazdy do poszukiwań.

Nowy wóz dla OSP Wołczkowo - podpisanie umowy:

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama