Zaloguj się | Rejestracja

FIBARO - pełna automatyka w Twoim domu

sobota, 07 grudnia 2013 r., godz. 17:13  |  Wersja do druku

Wyjeżdżasz rano z domu do pracy. Za Tobą zamykają się rolety oraz brama garażowa, we wszystkich pomieszczeniach gasną światła, a temperatura wewnątrz obniża się o kilka stopni. Kiedy skończysz pracę wszystko wróci do normy. Tak działa inteligentny dom, który możesz zaprogramować wg swojego uznania - nawet za pomocą smartfona. Kiedyś ta opcja była dostępna tylko dla zamożnych osób. Teraz, dzięki temu, że inteligentne systemy produkowane są w Polsce, całość dostępna jest w rozsądnych cenach.Inteligentne systemy przede wszystkim zapewniają bezpieczeństwo. Mogą ostrzegać domowników przed ewentualnym pożarem, zalaniem czy włamaniem. Umożliwiają automatyczne sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem oraz pracą wybranych urządzeń. Zapewnią komfort oraz zaoszczędzą Twój czas i Twoje pieniądze. Odpowiednie zaprogramowanie systemu pomoże też obniżyć koszty utrzymania domu.

Do niedawna stworzenie inteligentnego domu wymagało uwzględnienia dodatkowego okablowania w całym domu jeszcze na etapie projektowania budynku. Tego typu systemy były drogie, niepraktyczne w dłuższym okresie czasu oraz dostępne tylko dla osób bardzo zamożnych. Dziś dzięki polskiej firmie Fibar Group z Poznania pojęcie inteligentnego domu nabrało nowego znaczenia.

System FIBARO to obecnie najdoskonalsze rozwiązanie automatyki budynkowej dostępne na rynku. Jest on całkowicie bezprzewodowy i umożliwia bezinwazyjną instalację. Już nie musisz kłaść setek metrów kabli. Zminiaturyzowane moduły instaluje się w dowolnej puszce podtynkowej za włącznikiem, np: światła lub rolety. Komunikacja odbywa się za pomocą protokołu typu kratowego więc wszystkie moduły uczestniczą w komunikacji z centralką, wzmacniając i przekazując sygnał dalej. Dzięki temu możliwa jest instalacja systemu w bardzo dużych i rozległych obiektach.
FIBARO umożliwia zarządzanie domem za pomocą smartfona, tableta lub komputera, również za pomocą głosu. System wykorzystuje technologię Z-wave, dzięki czemu komunikacja pomiędzy poszczególnymi elementami odbywa się bezprzewodowo. Szybka instalacja oraz niskie koszty to zalety, które gwarantują, że FIBARO jest jednym z najlepszych inteligentnych systemów na rynku.

Home Center 2 to mózg zarządzający systemem FIBARO w Twoim domu. Centralka jest mniejsza od telewizyjnego dekodera i jest sercem całego systemu. Oprócz niej system wyposaża się w moduły - czujniki temperatury, dymu, zalania, itp. Warto zaznaczyć, że system jest w pełni edytowalny i posiada możliwość rozbudowy praktycznie w każdym momencie. Ilość modułów (elementów systemu) do zainstalowania zależy od Ciebie i tego z jakich funkcjonalności systemu chcesz skorzystać. Po instalacji modułów, pozostaje nam tylko zaprogramowanie systemu za pomocą bardzo prostego i intuicyjnego interfejsu. Możemy to zrobić za pomocą tzw. scen. Przykładowa scena "Powrót do domu" może wyglądać następująco:
 • system skomunikowany z naszym telefonem komórkowym rozpoznaje
  naszą lokalizację i uruchamia scenę kiedy jesteśmy w odległości kilku
  kilometrów od domu,
 • temperatura wewnątrz domu podwyższa się do optymalnej wartości
  uwzględniającej warunki meteorologiczne,
 • otwierają się rolety i okna dachowe w celu przewietrzenia budynku
  (system rozpozna kiedy pada deszcz),
 • uruchamia się ekspres do kawy,
 • kiedy podjeżdżamy pod dom system rozbraja alarm, otwiera bramę
  wjazdową i włącza światło w garażu,
 • w kuchni uruchamia się radio z naszą ulubioną stacją.
Poszczególne sceny możemy programować wg własnego uznania. Nie trzeba być programistą czy informatykiem. Dzięki łatwej i intuicyjnej obsłudze każdy jest w stanie sobie z tym poradzić. W prosty sposób, mamy możliwość zaprogramowania naszego domu żeby działał zgodnie z rytmem życia jego mieszkańców.

Dzięki systemowi FIBARO możemy również znacznie ograniczyć koszty utrzymania domu, w tym ogrzewania. Rosnące ceny prądu i gazu znacząco obciążają nasze domowe budżety, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Jednym ze sposobów obniżenia rachunków jest instalacja przenośnego modułu FIBARO Wall Plug. Jest to zdalnie sterowany, inteligentny włącznik sprzętów elektrycznych z funkcją pomiaru zużywanej energii. To niezwykle funkcjonalne urządzenie w formie przejściówki podłączanej bezpośrednio do dowolnego gniazda zasilającego, znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie chcemy w wygodny i bezobsługowy sposób zdalnie zarządzać urządzeniami, w tym grzejnikami elektrycznymi. Dodatkowo na urządzeniu znajdują się diody LED sygnalizujące nam za pomocą kolorów poziom zużycia prądu w danym momencie.

W przypadku tradycyjnych grzejników pomocny okaże się elektroniczny termostat grzejnikowy Danfoss, którym również możemy dowolnie i bezprzewodowo zarządzać. Urządzenie pozwala na sterowanie każdym grzejnikiem w naszym domu za pomocą harmonogramu ogrzewania ustawionego konkretnie dla danego pomieszczenia. System FIBARO może również z powodzeniem sterować ogrzewaniem podłogowym, a także piecem gazowym. Teraz w bardzo prosty i szybki sposób możemy ustalić temperaturę na każdą część dnia w każdym dniu tygodnia. Jeżeli zajdzie potrzeba można ten harmonogram szybko zmienić z dowolnego miejsca na świecie, kiedy zaistnieje taka potrzeba, np. z powodu przedłużonych wakacji.

Po podłączeniu do systemu wszystkich urządzeń, które są odpowiedzialne za kontrolę temperatury w naszym domu, jesteśmy w stanie optymalnie nimi zarządzać, dzięki czemu możemy oszczędzić nawet 20% energii cieplnej. Dzięki odpowiedniej konfiguracji system Fibaro obniży temperaturę w budynku, w którym nie ma domowników, wyłączy ogrzewanie podczas wietrzenia domu, rozpozna, w których pomieszczeniach są osoby i tam zwiększy temperaturę, jednocześnie obniżając ją w pomieszczeniach, w których rzadko przebywamy. Dzięki temu możemy obniżyć nasze rachunki za ogrzewanie.
System FIBARO, dzięki temu, że jest produkowany w Polsce, jest znacznie tańszy niż oferta konkurencji. Mózg systemu Home Center 2 kosztuje ok. 2.500 zł brutto. Cena ta zawiera całe oprogramowanie, zarówno zarządzające jak i również pobierane w dowolnej ilości aplikacje na Androida lub iPhona. Do tego należy doliczyć poszczególne moduły. Ilość zależy od nas. Możemy początkowo zakupić kilka sztuk, stopniowo zwiększając w czasie ich liczbę i jednocześnie rozszerzając inteligentną sieć w swoim domu. System obsługuje standardowo do 255 urządzeń. Ceny modułów mieszczą się w przedziale od 200 do 320 brutto zł za sztukę.

Przed zakupem możemy zobaczyć jak działa system FIBARO w salonie, który mieści się w Mierzynie przy ul. Sezamkowej 2. Doradcy fachowo wytłumaczą nam działanie centralki i poszczególnych modułów, pokażą przykłady i zaproponują dla naszego domu najlepszą konfigurację.

FIBARO to więcej niż inteligentny system. Zobacz więcej na: www.fibaro.com

Zobacz możliwości FIBARO:


Dane teleadresowe:

Salon w Mierzynie:
72-006 Mierzyn k. Szczecina, ul. Sezamkowa 2
Godziny otwarcia: PN-PT 9-17, SB po wcześniejszym kontakcie tel.
Telefony: +48 535 805 057, +48 662 210 024
e-mail: szczecin@fibaro.com

Salon FIBARO w Mierzynie:


Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Artykuł promocyjny

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


SCK.jpg


przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama