Zaloguj się | Rejestracja

Strażacy uratowali uwięzionego konia

środa, 02 listopada 2022 r., godz. 08:08  |  Wersja do druku

We wtorek, 1 listopada strażacy z OSP Dobra i OSP Tanowo wzięli udział w akcji ratowniczej, której celem, było uwolnienie konia, który utknął w rowie i nie mógł wydostać się o własnych siłach. Akcja zakończyła się sukcesem i udało się uratować zwierzę.Do zdarzenia doszło po godz. 14 w miejscowości Łęgi. Kobieta zauważyła na łące konia, który utknął w rowie melioracyjnym na podmokłym terenie. Najpierw sama próbowała pomóc zwierzęciu, a po nieudanych próbach wezwała na pomoc strażaków.

Jako pierwsi na miejsce przybyli strażacy z OSP Dobra, później wezwano do pomocy jednostkę z OSP Tanowo.

"Akcja była bardzo trudna i wymagająca. Zwierzę było wyczerpane, musieliśmy uważać, żeby nie zrobić mu krzywdy. Najpierw trzeba było wykopać błoto wokół konia, następnie na pasach wyciągnęliśmy zwierzę z rowu. 8 strażaków pracowało ciężko przez 3 godziny. Na szczęście udało się uratować zwierzaka" - mówi Przemysław Kołodziej z OSP Dobra.

Po wyciągnięciu koń ledwo trzymał się na nogach, co chwilę kładł się na ziemię i odpoczywał. Po akcji strażacy oddali zwierzę właścicielowi.

Źródło: OSP Dobra

Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama