Zaloguj się | Rejestracja

Strażacy z Dobrej wybrali nowy zarząd

poniedziałek, 18 października 2021 r., godz. 08:39  |  Wersja do druku

W weekend odbyło się walne zebranie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrej, podczas którego strażacy wybrali nowy zarząd. Prezesem został ponownie Eugeniusz Wawrzoła, a naczelnikiem dh Piotr Zygmański.Druh Piotr Zygmański w 2018 roku razem z sierż. sztab. Markiem Młodawskim z Komisariatu Policji w Mierzynie otrzymali medale "Postawa godna naśladowania", za uratowanie mężczyzny z płonącego budynku w Dobrej. To były pierwsze takie nagrody w historii naszego powiatu. Rok później zajął 3. miejsce w plebiscycie na Strażaka Pomorza Zachodniego 2019. Zdobył też tytuł Strażaka Roku w Powiecie Polickim.

W maju 2021 r. dh Zygmański otrzymał Srebrny Krzyż św. Floriana za zasługi dla pożarnictwa i godną służbę. Odznaczenia te otrzymali również prezes OSP Dobra Eugeniusz Wawrzoła, prezes OSP Wołczkowo Jan Suszczyński oraz Grzegorz Pieszko z Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Dwa tygodnie temu wybory nowego zarządu odbyły się również w Ochotniczej Straży Pożarnej w Wołczkowie. Prezesem jednostki został ponownie Jan Suszczyński,a naczelnikiem dh Marcin Rokitnicki.

We wrześniu aktualni prezesi OSP w Dobrej i Wołczkowie otrzymali srebrne Odznaki Honorowe Gryfa Zachodniopomorskiego za całokształt działalności zawodowej, społecznej i publicznej, które wybitnie przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego i społecznego rozwoju Pomorza Zachodniego. Odznaczenie otrzymał też Grzegorz Pieszko z Urzędu Gminy Dobra.

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama