Zaloguj się | Rejestracja

Ratownicy z GPR OSP Wołczkowo z licencją klasy 1

piątek, 24 września 2021 r., godz. 15:05  |  Wersja do druku

W połowie września w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Żagań odbyły się egzaminy dla przewodników z psami ratowniczymi. Wzięły w nich udział m.in. trzy zespoły z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Wołczkowo, które odnowiły licencję terenową klasy 1.Egzaminy dla przewodników z psami ratowniczymi odbyły się w dniach 9-16 września. Podczas egzaminów trzy zespoły z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Wołczkowo odnowiły licencję terenową klasy 1 wydawaną przez Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie:

- Marta Rybkiewicz z psem Django
- Kamila Stoma-Mirzwińska z suczką Shelby
- Kamila Stoma-Mirzwińska z psem Bentley


W gronie egzaminatorów dla pozostałych zespołów znalazła się instruktorka Joanna Szumer z GPR OSP Wołczkowo.

"Dziękujemy egzaminatorom, instruktorom, przewodnikom, członkom zespołu, a także pozorantom i wszystkim którzy nas wspierają i kibicują. Jesteśmy dumni i cieszymy się z sukcesów naszej grupy" - dziękują ratownicy z GPR OSP Wołczkowo.

Psy ratownicze wykorzystywane są do poszukiwania osób zaginionych w terenie otwartym, żywych osób uwięzionych w osuwiskach lub pod gruzami. Dobrze wyszkolony pies w terenie potrafi zastąpić pracę wielu ludzi, jest szybszy i skuteczniejszy od urządzeń lokalizacyjnych. Dla psa ratowniczego nie jest ważny ślad zapachowy człowieka, lecz w ogóle zapach żywego człowieka.

Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Wołczkowo jest jedyną grupą w województwie zachodniopomorskim posiadającą wiedzę specjalistyczną w zakresie działań poszukiwawczo-ratowniczych potwierdzoną certyfikacją państwową, dyplomami ukończonych kursów z zakresu lokalizacji osób zasypanych, planistyki, obsługi sprzętu GPS i wykorzystującą certyfikowane (przez Komendę Główną PSP) psy ratownicze, zarówno specjalności terenowej jak i gruzowiskowej. Zespół z Wołczkowa (przewodnicy z psami, nawigatorzy, ratownicy, planiści) jest dysponowany zarówno przez policję jak inne służby na terenie całego województwa zachodniopomorskiego w celu prowadzenia działań poszukiwawczych osób zaginionych z wykorzystaniem certyfikowanych psów ratowniczych oraz w oparciu o najnowsze metody poszukiwawcze. Ratownicy GPR OSP Wołczkowo uzupełniają swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w wielu specjalistycznych warsztatach.

Źródło: GPR OSP Wołczkowo

Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama