Zaloguj się | Rejestracja

Strażacy usuwali skutki ulewy

niedziela, 30 lipca 2023 r., godz. 08:20  |  Wersja do druku

Strażacy z gminy Dobra usuwali skutki intensywnej ulewy, która przeszła wczoraj przez nasz region. Zalało kilka ulic, piwnic, a także klasztor w Dobrej. Podobna sytuacja była w Szczecinie, gdzie wybijały studzienki kanalizacyjne, zalało też kilkanaście ulic.W sobotę, 29 lipca w godzinach popołudniowych przez nasz region przeszły burze, którym towarzyszyły intensywne opady deszczu. Meteorolodzy wydali ostrzeżenie pogodowe 2. stopnia.

W wyniku ulewy zalało kilka ulic i piwnic w gminie Dobra. Strażacy z OSP Dobra i OSP Wołczkowo interweniowali m.in. na ul. Przytulnej w Dobrej, gdzie woda wlała się do domu, na ul. Teresy w Mierzynie, gdzie zalało część ulicy oraz na ul. Grafitowej w Mierzynie, gdzie woda wdarła się do piwnicy. Woda zalała też część klasztoru w Dobrej.

Podobna sytuacja była w Szczecinie, gdzie wybijały studzienki kanalizacyjne. Zalało m.in. Wały Chrobrego, Reduty Ordona, Dąbrowskiego, Staszica, Bohaterów Warszawy, Kupczyka, Łady i 26 Kwietnia. Kłopoty z przejazdem były również na trasie Zamkowej.

Dzisiaj meteorolodzy nie wydali ostrzeżeń dla naszego regionu. Niewielkie opady mogą się pojawić dopiero wieczorem.

Fot. OSP Wołczkowo

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama