Zaloguj się | Rejestracja

Strażacy usuwali skutki wichury

sobota, 18 lutego 2023 r., godz. 08:31  |  Wersja do druku

Od piątkowego popołudnia do sobotniego poranka strażacy usuwali skutki wichury, która przeszła przez nasz region. Najwięcej interwencji dotyczyło przewróconych i złamanych drzew.Pierwsze zgłoszenie związane z silnym wiatrem strażacy otrzymali o godz. 18:35. Na ul. Borowikowej w Dobrej wiatr poderwał blaszany garaż i poniósł go na ogrodzenie. Istniało zagrożenie, że kolejne podmuchy poniosą garaż na zabudowania.

Kilka minut później strażacy musieli interweniować na ul. Nowoleśnej w Bezrzeczu, gdzie drzewo przewróciło się na samochód. Pojazd został uszkodzony, na szczęście nie było w nim osób.

Kolejne zgłoszenia dotyczyły innych miejscowości w powiecie polickim. W Tanowie pod wpływem silnego wiatru drzewo zaczęło niebezpiecznie przechylać się na dom mieszkalny. W Trzeszczynie drzewo spadło na wewnętrzną drogę i zablokowało przejazd. Drzewo zablokowało też drogę pomiędzy Siedlicami i Policami. Złamane konary i powalone drzewa zablokowały też ul. Słoneczną w Policach oraz drogę z Trzebieży do Brzózek. W sobotę rano strażacy dostali też zgłoszenie o drzewie, które niebezpiecznie pochyla się na ul. Tanowskiej w Policach.

Z powodu silnego wiatru w całej Polsce strażacy mieli już łącznie ponad 1800 interwencji. Jedna osoba została ranna, gdy samochód najechał na drzewo. Ponad 200 tys. gospodarstw domowych pozostaje bez prądu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że od zachodu wiatr stopniowo słabnie. W związku z tym w części kraju, w tym w powiecie polickim, odwołano ostrzeżenia, a w części zmieniono ich stopień. Stabilizację w pogodzie powinna przynieść noc z soboty na niedzielę.

Fot. OSP Wołczkowo

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama