Zaloguj się | Rejestracja

Ewakuacja mieszkańców domu w Łęgach

czwartek, 22 grudnia 2022 r., godz. 07:46  |  Wersja do druku

W środę, 21 grudnia w godzinach wieczornych strażacy ewakuowali mieszkańców domu w Łęgach. Padający od kilku dni deszcz i zły stan dachu spowodowały zarwanie sufitu w budynku mieszkalnym.Do zdarzenia doszło w środę, 21 grudnia ok. godz. 19:00 w Łęgach. Strażacy otrzymali wezwanie do zarwanego sufitu w budynku mieszkalnym. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że występujące od kilku dni opady deszczu oraz zły stan dachu doprowadziły do uszkodzenia sufitu w jednym z pomieszczeń w domu, co bezpośrednio stanowiło zagrożenie dla przebywających tam osób.

W związku z zaistniałą sytuacją podjęto decyzję o ewakuacji mieszkańców domu do czasu kontroli nadzoru budowlanego. Gmina Dobra podjęła działania, aby zapewnić schronienie poszkodowanym osobom. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

W akcji ratowniczej brali udział strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach, Ochotniczej Straży Pożarnej z Wołczkowa i Dobrej, policja oraz Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Źródło: OSP Wołczkowo

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama