Zaloguj się | Rejestracja

Grant Strażacki dla OSP Dobra

środa, 31 maja 2023 r., godz. 10:06  |  Wersja do druku

Ochotnicza Straż Pożarna w Dobrej zdobyła dofinansowanie z programu "Granty Strażackie". Prawie 20 tys. złotych przeznaczone zostanie na zakup garażu dla nowego quada, który strażacy otrzymają w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra.Przyznano Granty Strażackie 2023. Kwota 800 tys. złotych trafi do 43 zachodniopomorskich Ochotniczych Straży Pożarnych. Program Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego wdrażany jest od 2020 r. na Pomorzu Zachodnim.

"Dzięki tym środkom strażacy ochotnicy będą mogli przeprowadzać najpotrzebniejsze prace remontowe i modernizacyjne w remizach, a także zadbać o ich otoczenie. Oprócz środków unijnych przeznaczonych na zakup nowych wozów strażackich i sprzętu wspieramy jednostki także w ten sposób. To odpowiedź na aktualne potrzeby OSP. A te jak wiemy są ogromne" - mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Jak ważne i wyczekiwane jest to wsparcie, pokazuje duże zainteresowanie naborem. W sumie złożono 93 oferty na kwotę ponad 1,6 mln złotych. Przyznane środki w tegorocznym naborze pozwolą m.in. na modernizację pomieszczeń garażowych, remont pomieszczeń socjalnych, naprawę dachu, odnowienie elewacji budynku czy konserwację instalacji elektrycznej. Maksymalna wartość wsparcia wyniosła 20 tys. zł.

W tym roku do dyspozycji OSP przewidziano kwotę 800 tys. zł z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. Dla porównania w roku 2022 była to kwota 600 tys. zł, w roku 2021 wsparcie wyniosło 360 tys. zł. Zlecenie realizacji zadań nastąpi w formie powierzenia. Oznacza to, że zaangażowanie środków finansowych przez OSP w realizację zadania nie jest wymagane.

Ochotnicza Straż Pożarna w Dobrej zdobyła dofinansowanie w kwocie 19.950 zł. Wniosek o dofinansowanie, w imieniu Zarządu OSP Dobra, przygotowali i złożyli radni Monika Chomiuk i Marcin Sobierajski. Środki przeznaczone zostaną na zakup garażu dla nowego quada, który strażacy otrzymają w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra.

O dofinansowanie mogły ubiegać się Ochotnicze Straże Pożarne realizujące zadania statutowe na terenie województwa zachodniopomorskiego oraz wpisujące się w Strategię Rozwoju Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Z tegorocznego naboru wyłączono OSP, które otrzymały dotacje w 2022 r.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama