Zaloguj się | Rejestracja

Strażacy walczą ze skutkami wichury

piątek, 22 grudnia 2023 r., godz. 08:25  |  Wersja do druku

Od czwartkowego popołudnia strażacy walczą ze skutkami silnego wiatru, który przechodzi przez nasz region. Najwięcej interwencji dotyczy przewróconych i złamanych drzew.Pierwsze zgłoszenie związane z silnym wiatrem strażacy otrzymali o godz. 15:35. Przewrócone drzewo całkowicie zablokowało drogę Stolec - Buk. Trzeba było usunąć zagrożenie i udrożnić przejazd.

Kolejne zgłoszenia przyszły wieczorem i w nocy. Po godz. 22 wiatr przewrócił drzewo przy przystanku autobusowym na ul. Szkolnej w Bezrzeczu. Strażacy musieli też usunąć powalone drzewa na wjeździe do Grzepnicy, na ul. Lipowej w Wołczkowie, ponownie na drodze Stolec - Buk oraz w Rzędzinach.

Nad ranem strażacy interweniowali ponownie na ul. Szkolnej w Bezrzeczu, na ul. Dereszowej w Dobrej, gdzie drzewo zablokowało całą drogę, na ul. Szczecińskiej w Dobrej, w Stolcu, na ul. Morenowej w Mierzynie i w Redlicy.

Ze względu na złamany konar, który niebezpiecznie zwisa nad drogą, zamknięto przejazd ulicą Zieloną w Redlicy. Dojazd do osiedla możliwy jest od strony oczyszczalni. Niestety aktualne warunki atmosferyczne uniemożliwiają sprowadzenie pojazdu z wysięgnikiem w celu usunięcia konaru. Gdy tylko wiatr osłabnie zagrożenie zostanie zlikwidowane.

W całym województwie strażacy interweniowali już kilkaset razy. Nad ranem w powiecie szczecineckim drzewo przewróciło się na karetkę przewożącą pacjenta. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. W Szczecinie na ul. Ku Słońcu drzewo przewróciło się na linię trakcyjną. Drzewa uszkodziły też samochody.

Do godz. 19:00 w piątek obowiązuje ostrzeżenie 2. stopnia przed silnym wiatrem. W porywach może on osiągać prędkość do 100 km/h.

Fot. OSP Dobra

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama