Zaloguj się | Rejestracja

Pierwszy pojazd gaśniczy dla OSP Mierzyn

środa, 03 kwietnia 2024 r., godz. 06:58  |  Wersja do druku

We wtorek, 2 kwietnia nowa Ochotnicza Straż Pożarna w Mierzynie otrzymała pierwszy pojazd - lekki samochód gaśniczy. Auto przekazała strażakom Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach.Pojazd, który otrzymali strażacy z Mierzyna to lekki samochód gaśniczy ze zbiornikiem na wodę, autopompą i modułem technicznym. W uroczystości przekazania pojazdu wzięli udział m.in. Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, Przewodniczący Rady Gminy Dobra Bartłomiej Miluch, Starosta Policki Andrzej Bednarek, Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Powiatowej w Policach Piotr Maciejczyk, Burmistrz Polic Władysław Diakun, Komendanci OSP w Dobrej i Wołczkowie, strażacy, radni i młodzieżowa drużyna OSP.

"Głównymi bohaterami są ludzie, którzy będą wyjeżdżać nowym samochodem na akcje i pomagać innym ludziom" - mówił Piotr Maciejczyk, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Powiatowej w Policach, który dodał, że tylko w ubiegłym roku było ponad 50 zdarzeń na terenie Mierzyna.

"Teraz pierwsze działania będą mogli podejmować strażacy z Mierzyna" - mówiła wójt Teresa Dera, która wspomniała też, że ma nadzieję, że nowy wójt wybuduje remizę w Mierzynie, podobną do tych w Dobrej i Wołczkowie.

Zobaczcie zdjęcia z uroczystości przekazania pojazdu

"2 kwietnia 2024 r. to wielka i historyczna data dla Mierzyna. Właśnie powstała Ochotnicza Straż Pożarna w Mierzynie. Rozpoczęło się od pomysłu, potem przyszły działania i w końcu mamy efekt ciężkiej pracy i wysiłku. W zeszłym roku wspominałem o potrzebie powołania jednostki OSP w Mierzynie. Wspólnymi siłami udało się to zrealizować. Działamy i wykonujemy dobrą robotę dla mieszkańców. Dziękuję wszystkim zaangażowanym, wójt Teresie Derze, OSP Dobra i Wołczkowo, Komendantowi Wojewódzkiemu Straży Pożarnej, strażakom ochotnikom, firmie Mabo oraz wszystkim innym osobom które wspomagały ten cel" - komentuje przekazanie pojazdu Grzegorz Śliwiński, inicjator powołania i członek stowarzyszenia Ochotnicza Straż Pożarna w Mierzynie.

Samochód gaśniczy OSP Mierzyn do momentu wybudowania remizy będzie tymczasowo stacjonował w garażu przy ul. Spółdzielców, na terenie firmy Mabo, która użyczyła obiekt.

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama