Zaloguj się | Rejestracja

Pracowita majówka strażaków

poniedziałek, 06 maja 2024 r., godz. 08:04  |  Wersja do druku

Strażacy z Gminy Dobra mają za sobą pracowitą majówkę. Interweniowali podczas kolizji w Mierzynie, wypadku koło Grzepnicy, pomogli schorowanemu mężczyźnie i ugasili pożar bliźniaka w Bezrzeczu.W czwartek, 2 maja strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mierzynie zostali wysłani do kolizji samochodów na przejściu dla pieszych przy ulicy Weleckiej, na wysokości sklepu Lidl. Do zdarzenia doszło przed godz. 20:00. Nikt nie ucierpiał, strażacy zabezpieczyli uszkodzony pojazd oraz kierowali ruchem.

W piątek jednostki Ochotniczej Strażty Pożarnej z Dobrej i Wołczkowa interweniowały na drodze powiatowej między Sławoszewem a Grzepnicą. Kierowca zjechał samochodem z drogi i uderzył w drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że drzewo zostało wyrwane z korzeniami. Kierowca podróżował sam, a jego zachowanie wskazywało, że jest pod wpływem substancji odurzających. Wstępne badanie wykazało pół promila w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie nic poważnego się nie stało. Na szczęście w chwili zdarzenia na drodze nikogo nie było.

W sobotę o godz. 4 rano strażacy dostali wezwanie do pożaru budynku mieszkalnego przy ul. Parkowej w Bezrzeczu. Domownikom nic się nie stało, stracili jednak swój dobytek. W akcji brali udział strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wołczkowie i Dobrej oraz JRG PSP nr 5 ze Szczecina. Sąsiedzi już organizują pomoc dla pogorzelców. W niedzielę, 12 maja na terenie rekreacyjnym w Bezrzeczu odbędzie się festyn charytatywny na rzecz poszkodowanych mieszkańców.

W niedzielę w nocy strażacy z Mierzyna dostali wezwanie do starszego mężczyzny, który spadł z łóżka i nie miał siły się podnieść. Druhowie pomogli schorowanemu mieszkańcowi.

Fot.: OSP Mierzyn

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama