Zaloguj się | Rejestracja

Dzieci pomogły uratować sarnę w Bezrzeczu

czwartek, 28 marca 2024 r., godz. 10:20  |  Wersja do druku

Zosia, Nel oraz Kuba zauważyli sarnę, która zaplątała się w wysokiej roślinności przy ul. Nastrojowej w Bezrzeczu. Dzieci poinformowały szybko rodziców, a oni strażaków, którzy uwolnili zwierzę.Do zdarzenia doszło w środę, 27 marca w godzinach popołudniowych przy ul. Nastrojowej w Bezrzeczu. Trójka dzieci Zosia, Nel oraz Kuba zauważyli sarnę, która zaplątała się w wysokiej roślinności i nie mogła się uwolnić. Dzieci od razu poinformowały rodziców.

Rodzice zgłosili zdarzenie strażakom. Na miejscu przyjechała drużyna z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wołczkowie, która pomogła uwolnić zwierzę.

"Dzięki wzorowej postawie dzieci i przemyślanym działaniom sarna, co prawda wycieńczona ale żywa, została uwolniona i przekazana łowczemu. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie odzyska siły i wróci do swojego środowiska naturalnego" - poinformowali strażacy z Wołczkowa.

Wielkie brawa dla młodych mieszkańców gminy Dobra za rozsądek, prawidłowe działanie i pomoc zwierzęciu w potrzebie.

Fot. OSP w Wołczkowie

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama