Zaloguj się | Rejestracja

Przejazd na czerwonym świetle w Bezrzeczu

piątek, 13 października 2023 r., godz. 14:42  |  Wersja do druku

Do Straży Gminnej w Dobrej wpływają liczne zgłoszenia kierowców wskazujących na częste przypadki rażącego nieprzestrzegania przepisów i wjazdu na czerwonym świetle na remontowany odcinek ul. Górnej w Bezrzeczu. Takie sytuacje stwarzają niebezpieczeństwo, utrudniają płynny przejazd i powodują blokowanie ruchu.Kierowca, który nie stosuje się do zakazu jazdy na czerwonym świetle, popełnia wykroczenie. Najniższa kara za przejazd na czerwonym świetle to 500 zł i 15 punktów karnych. Nawet dziecko wie, że czerwone światło oznacza STOP. Okazuje się jednak, że nie wszyscy kierowcy zdają sobie z tego sprawę.

Niestety do Straży Gminnej w Dobrej coraz częściej wpływają zgłoszenia wskazujące na notoryczne łamanie przepisów na remontowanym odcinku ul. Górnej w Bezrzeczu. Niektórzy kierowcy przejeżdżają na czerwonym świetle nie dbając o bezpieczeństwo i blokowanie innym przejazdu. Dochodzi przez to do częstych kłótni między kierowcami. W czwartek, 12 października w wyniku takich okoliczności kobieta kierująca pojazdem wjechała w barierki.

"Straże gminne nie posiadają uprawnień do egzekwowania naruszenia wjazdu na czerwonym świetle. W związku z powyższym podjęte zostały inne działania. W miarę możliwości prowadzone będą działania demonstracyjne oraz mniej jawne, gdzie będą rejestrowane przypadki wjazdu na czerwonym świetle i przekazywane na policję. Tylko 12 października w trakcie krótkiej obserwacji ujawniono 4 takie wykroczenia. Zarejestrowany materiał z czytelnymi tablicami rejestracyjnymi zostanie przekazany do Komisariatu Policji w Mierzynie" - zapewnia Komendant Straży Gminnej w Dobrej Andrzej Budzyński.

W przyszłym tygodniu straż gminna wspólnie z policją przeprowadzi wspólne działania. Prowadzona będzie rejestracja pojazdów wjeżdżających na czerwonym świetle, a na końcu remontowanego odcinka patrol policji będzie rozliczał kierowców i wystawiał mandaty karne.

Źródło: Straż Gminna w Dobrej

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama