Zaloguj się | Rejestracja

Ukarano kolejnych sprawców zaśmiecania gminy

czwartek, 26 sierpnia 2021 r., godz. 13:05  |  Wersja do druku

Straż Gminna w Dobrej podczas patrolowania terenu leśnego natknęła się na 7 wyrzuconych worków z odpadami. Po przeszukaniu śmieci udało się zidentyfikować sprawców. Zostali oni ukarani mandatami karnymi, a śmieci usunięto pod nadzorem strażników.24 sierpnia w trakcie patrolowania terenu leśnego strażnicy gminni zauważyli wyrzucone worki z odpadami. W wyniku dokładnego przeszukania śmieci ujawniono dowody wskazujące na źródło pochodzenia odpadów - obcokrajowca zamieszkującego na terenie gminy Dobra. Adres znany był już strażnikom z wcześniejszych interwencji. Nieruchomość wykorzystywana jest przez właściciela do wynajmu dla swoich pracowników - również obcokrajowców.

W toku dalszych czynności ustalono, że bezpośredni sprawca już wyjechał z Polski. Przeprowadzono szczegółową kontrolę gospodarki odpadami komunalnymi. W jej wyniku stwierdzono rażące nieprzestrzeganie zasad segregacji odpadów. Osoby odpowiedzialne z ramienia właściciela nieruchomości zostały ukarane mandatami karnymi w łącznej kwocie 1100 zł. Ponadto bezpośrednio pod nadzorem strażników śmieci zostały uprzątnięte.

"Zwracam uwagę, że to właściciel nieruchomości odpowiada za całość gospodarki odpadami komunalnymi. W tym przypadku pojemnik na śmieci był za mały, a odpady segregowane nie były gromadzone właściwie. Wszystkie śmieci ujawnione w lesie, w tym duża ilość odpadów segregowanych, powinny być właściwie zagospodarowane na terenie nieruchomości, umieszczone we właściwych pojemnikach, workach, a wtedy podmiot odbierający odpady zabrałby je w terminie odbioru w ramach wnoszonej opłaty" - informuje Komendant Straży Gminnej w Dobrej Andrzej Budzyński.

Z przeprowadzonej kontroli została sporządzona odpowiednia dokumentacja i przesłana do Wydziału Gospodarki Odpadami Komunalnymi i Egzekucji Urzędu Gminy Dobra celem naliczenia podwyższonej opłaty za gospodarowanie odpadami.

Źródło: Komendant Straży Gminnej w Dobrej Andrzej Budzyński

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama