Zaloguj się | Rejestracja

Nie zaśmiecaj gminy Dobra!

czwartek, 25 lutego 2021 r., godz. 10:29  |  Wersja do druku

Straż Gminna w Dobrej dziękuje mieszkance Mierzyna za pomoc w identyfikacji osoby, która wyrzuciła odpady budowlane na polnej drodze w okolicy Osiedla pod Lipami. Została ona ukarana 2 mandatami karnymi, a śmieci zostały uprzątnięte.W poniedziałek, 22 lutego do Straży Gminnej w Dobrej zadzwoniła mieszkanka Mierzyna, która była świadkiem, jak z pojazdu osobowego pewna kobieta wyrzuciła kilka kawałków styropianu budowlanego. Było to na drodze polnej prowadzącej z Osiedla pod Lipami w kierunku firmy Xedos. Mieszkanka zapamiętała numer rejestracyjny pojazdu.

W wyniku postępowania ustalono, że właścicielka pojazdu mieszka w Szczecinie. Ustalono też adres, gdzie mieszka jej rodzina - była to jedna z pobliskich miejscowości. 24 lutego strażnicy gminni udali się pod ustalony adres. Okazało się, że pojazdem kierowała właścicielka auta. Kobieta przyznała się do wyrzucenia styropianu i nie miała nic na swoje usprawiedliwienie. Została ukarana 2 mandatami karnymi, a styropian został uprzątnięty.

"Chciałbym gorąco podziękować mieszkance Mierzyna, która powiadomiła nas o wyrzuceniu odpadów. Dzięki jej spostrzegawczości ustalona została sprawczyni wykroczenia. Podziękowania zostały też złożone telefonicznie. Apeluję do mieszkańców o zgłaszania podobnych przypadków, kiedy jesteśmy świadkami określonego zdarzenia, nie tylko wyrzucenia śmieci, ale np. wypuszczania psów luzem. Wykonane zdjęcie telefonem bardzo ułatwi ustalenie sprawcy" - apeluje Andrzej Budzyński, Komendant Straży Gminnej w Dobrej.

Źródło: Andrzej Budzyński, Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama