Zaloguj się | Rejestracja

Dzikie wysypisko śmieci w Dołujach

poniedziałek, 09 sierpnia 2021 r., godz. 08:20  |  Wersja do druku

Patrol Straży Gminnej w Dobrej zauważył dzikie wysypisko śmieci na polnej drodze w Dołujach. Dzięki działaniom strażników udało się wykryć sprawców zaśmiecania gminy i ukarać ich mandatami karnymi.3 sierpnia strażnicy patrolowali tereny gminne w miejscowości Dołuje. Na polnej drodze prowadzącej w kierunku Kościna zauważyli dużą ilość wyrzuconych odpadów. Wśród nich znajdowały się m.in. pojemniki plastikowe o pojemności 15 l wypełnione czarną, gęstą mazią, części samochodowe, wiadra, kartony, odpady budowlane oraz komunalne.

W wyniku szczegółowych oględzin miejsca i odpadów wykryto dowód wskazujący na potencjonalne źródło pochodzenia śmieci. Dalsze ustalenia wskazywały, że sprawcami są osoby do niedawna zamieszkujące na Gumieńcach w Szczecinie, które wyprowadziły się do miejscowości pod Stargardem. Najprawdopodobniej odpady pochodziły ze sprzątania nieruchomości w Szczecinie.

4 sierpnia do siedziby straży gminnej zgłosiły się dwie osoby związane z wyrzuceniem odpadów. Zostały one ukarane dwoma maksymalnymi mandatami karnymi po 500 zł. Jednocześnie zostały zobowiązane do uprzątnięcia śmieci oraz przesłania potwierdzenia przekazania odpadów do uprawnionego podmiotu.

"Niestety na dzisiaj są to prawnie najwyższe możliwe kary. Rada Ministrów przyjęła projekt zmian w przepisach dotyczących podwyższenia kwot mandatów karnych. Jeśli zmiany wejdą w życie za podobne czyny ich sprawcy powinni ponosić znacznie wyższe kary" - informuje Marek Szatkowski ze Straży Gminnej w Dobrej.

Źródło: Marek Szatkowski, Straż Gminna w Dobrej

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama