Zaloguj się | Rejestracja

Mieszkaniec pomógł w identyfikacji sprawcy zaśmiecenia

czwartek, 02 marca 2023 r., godz. 15:44  |  Wersja do druku

Straż Gminna w Dobrej dziękuje mieszkańcom gminy za zgłoszenia i pomoc w identyfikacji sprawcy zaśmiecenia gminy. Dzięki szybkiej reakcji udało się ustalić dane mężczyzny, którego czeka teraz postępowanie sądowe za wyrzucenie odpadów w niedozwolonym miejscu.Do zdarzenia doszło 22 lutego. Do Straży Gminnej w Dobrej wpłynęło zgłoszenie telefoniczne informujące o wyrzuceniu odpadów w rejonie ulicy Daniela w Dołujach, za cmentarzem. Według zgłoszenia odpady pojawiły się w przeciągu minionej godziny.

Na miejscu strażnicy gminni ujawnili dane wskazujące na potencjalnego właściciela śmieci wraz z jego numerem telefonu. Podczas rozmowy telefonicznej potwierdził on, że odpady należały do niego, ale były w pojeździe, który w tym dniu sprzedał. Mężczyzna zobowiązał się do uprzątnięcia śmieci i stawienia się następnego dnia w siedzibie Straży Gminnej w Dobrej, jednak tego nie uczynił.

W godzinach wieczornym wpłynął e-mail od mieszkańca Dołuj dotyczący tego samego zdarzenia. Z informacji wynikało, że mieszkaniec na gorącym uczynku złapał mężczyznę, który wyrzucił odpady z pojazdu. Zgłaszający wykonał zdjęcie pojazdu, dokładnie też przyjrzał się sprawcy. Okazało się, że to ten sam mężczyzna, z którym strażnicy przeprowadzili rozmowę telefoniczną i który zarzekał się, że sprzedał pojazd wraz z odpadami.

Straż gminna skieruje wniosek do sądu o ukaranie sprawcy. Za zaśmiecenie miejsca publicznego grozi w postępowaniu sądowym kara grzywny od 500 zł do 5000 zł.

"Pragnę gorąco podziękować mieszkańcom za szybkie przekazywanie zgłoszeń, co przyczyniło się do ustalenia sprawcy. Mężczyzna uprzątnął już śmieci" - informuje Andrzej Budzyński, komendant Straży Gminnej w Dobrej.

Wszelkie kwestie związane z naruszeniem przepisów ochrony środowiska można zgłaszać na adres: ekopatrolsg@dobraszczecinska.pl

Źródło: Straż Gminna w Dobrej

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama