Zaloguj się | Rejestracja

Ukarano sprawcę zaśmiecania lasu

środa, 05 października 2022 r., godz. 14:33  |  Wersja do druku

Straż Gminna w Dobrej ustaliła tożsamość i ukarała sprawcę zaśmiecania lasu. Mężczyzna wyrzucił odpady przy drodze prowadzącej do schroniska dla zwierząt w Dobrej.W piątek, 30 września w lesie przy drodze prowadzącej do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej patrol straży gminnej zauważył dużą ilość wyrzuconych odpadów. Strażnicy dokładnie sprawdzili podrzucone śmieci i ustalili, że najprawdopodobniej pochodzą ze sprzątania jednej z nieruchomości w Mierzynie.

Strażnicy gminni sprawdzili w pobliskim Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czy tego dnia ktoś z Mierzyna (najprawdopodobniej obcokrajowiec) nie przywoził do punktu odpadów. Okazało się, że faktycznie obcokrajowiec wynajmujący lokal w Mierzynie przywiózł dużą część odpadów, ale nie nadawały się one do PSZOK. Były to odpady zmieszane, z których ewentualnie część po odpowiedniej segregacji mogłaby być przyjęta.

Patrol straży udał się pod ustalony adres. Okazało się, że sprawcą wyrzucenia odpadów był żołnierz, któremu skończyła się misja i w tym samym dniu w godzinach wieczornych odlatywał z Polski. Odpady pochodziły ze sprzątania mieszkania, w którym od następnego dnia miał zamieszkać kolejny obcokrajowiec rozpoczynający misję wojskową. Tym samym, był to ostatni moment, aby ustalić i ukarać sprawcę wyrzucenia odpadów.

Sprawca został ukarany dwoma maksymalnymi mandatami karnymi po 500 zł. Został także zobowiązany do natychmiastowego uprzątnięcia śmieci, co uczynił jeszcze przed wylotem z Polski.

"Niestety, za takie wykroczenia powinny być wyższe kwoty mandatów" - mówi Andrzej Budzyński, Komendant Straży Gminnej w Dobrej.

Źródło: Straż Gminna w Dobrej

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama