Zaloguj się | Rejestracja

Mandaty dla sprawców zaśmiecania lasu

poniedziałek, 13 września 2021 r., godz. 12:29  |  Wersja do druku

Straż Gminna w Dobrej doprowadziła do ustalenia i ukarania sprawców notorycznego zaśmiecania parkingów leśnych przy drodze Lubieszyn - Buk. Za wyrzucanie śmieci do lasu zostały nałożone mandaty karne w łącznej wysokości 2000 zł. Ukaranie sprawców było możliwe dzięki współpracy ze Strażą Miejską w Szczecinie.Pracownicy Urzędu Gminy Dobra zajmujący się pracami porządkowymi od kilku miesięcy ujawniali przypadki wyrzucania odpadów komunalnych na parkingi leśne przy drodze Lubieszyn - Buk. Charakter odpadów wskazywał, że pochodzą one ze sklepu.

Po kolejnym takim przypadku śmieci zostały dokładnie przeszukane. Znaleziono dowody wskazujące na konkretny sklep w Szczecinie. W odstępach dwu- i trzytygodniowych ujawniano kolejne przypadki wyrzucenia identycznych odpadów. Każdorazowo dokładnie przeszukiwano śmieci. Bezsprzecznie potwierdzono, między innymi poprzez porównanie opakowań po produktach i dat ich zakupu w hurtowni mięsnej, że pochodzą one z tego samego sklepu.

Z uwagi, że źródłem odpadów był sklep w Szczecinie, a jego właściciel nie mieszka na terenie gminy Dobra istniała obawa, że standardowa procedura wysłania pism i wezwań na adres w Szczecinie może nie przynieść efektu, tym bardziej, że właściciel sklepu bardzo rzadko przebywał w sklepie. Mając wiedzę co mu grozi mógłby za wszelką cenę unikać kontaktu ze strażą gminną, a to znacznie wydłużyłoby pociągnięcie go do odpowiedzialności.

Nawiązano współpracę ze Strażą Miejską w Szczecinie, aby w ramach rutynowych czynności skontrolowali placówkę i zobowiązali właściciela do obecności w sklepie. Pomimo, że właściciel wstępnie nie przyznał się, że śmieci pochodzą z jego sklepu, przeprowadzone czynności doprowadziły go do zgłoszenia w siedzibie Straży Gminnej w Dobrej. Tym razem już nie negował, że śmieci pochodzą z jego punku handlowego. Za popełnione wykroczenia nałożono mandaty karne w łącznej wysokości 2000 zł.

"W tym miejscu chciałbym gorąco podziękować Komendantowi Straży Miejskiej w Szczecinie za udzieloną pomoc, bez której ukaranie sprawców zaśmiecania naszej gminy mogłoby być znacznie utrudnione" - mówi Andrzej Budzyński, Komendant Straży Gminnej w Dobrej.

Źródło: Komendant Straży Gminnej w Dobrej Andrzej Budzyński

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama