Zaloguj się | Rejestracja

Ukarano kolejnych sprawców zaśmiecania lasu

wtorek, 05 października 2021 r., godz. 08:36  |  Wersja do druku

Straż Gminna w Dobrej ustaliła tożsamość kolejnych sprawców zaśmiecania lasu. Dwójka mężczyzn została ukarana mandatami po 1000 zł każdy. Dodatkowo w obecności strażników uprzątnęli śmieci z lasu.W niedzielę na skrzynkę e-mail Straży Gminnej w Dobrej wpłynęło zgłoszenie mieszkańca Bezrzecza dotyczące dużej ilości wyrzuconych odpadów w lesie. W poniedziałek podobne zgłoszenie złożył osobiście jeden z mieszkańców.

W wyniku oględzin śmieci oraz analizy zebranych dowodów ustalono, że odpady najprawdopodobniej pochodzą z Niemiec. Skontaktowano się z właścicielem śmieci. Został on przesłuchany w siedzibie straży gminnej. Ustalono dane jednego ze sprawców, który odebrał od właściciela odpady i obiecywał, że odda je do utylizacji. W rezultacie jednak znalazły się one w lesie.

Dalsze działania doprowadziły do przyjazdu w miejsce ujawnienia śmieci obydwu mężczyzn, którzy odebrali je z Niemiec i następnie wyrzucili do lasu. Przyznali się do tego czynu. Zostali ukarani maksymalnymi dopuszczalnymi mandatami karnymi - łącznie po 1000 zł każdy. W obecności strażników uprzątnęli śmieci z lasu. Jednocześnie ukarano właściciela odpadów, ponieważ przekazał je nieuprawnionym osobom.

"Smutny to fakt, że są to mieszkańcy naszej gminy, którzy zaśmiecają nasze tereny. Pragnę po raz kolejny zwrócić uwagę, że właściciel odpadów ma jedyną prawnie dopuszczalną możliwość pozbycia się większej ilości odpadów np. z remontu, sprzątania itp. Jeśli odpady takie są odpadami komunalnymi może je przekazać do PSZOK-u lub Ekoportu w przypadku mieszkańców Szczecina. Natomiast jeśli śmieci nie są odpadami komunalnymi, to mogą być jedynie przekazane podmiotowi, który ma zezwolenie na odbiór i transport śmieci, najczęściej poprzez zamówienie kontenera. Każde przekazanie odpadów przypadkowej osobie, która wskazuje, że przekaże je do utylizacji zawsze kończy się jak w tym przypadku. W tym miejscu chciałbym gorąco podziękować mieszkańcom za szybkie powiadomienie straży gminnej, co w rezultacie doprowadziło do błyskawicznego ustalenia sprawców, ich ukarania i uprzątnięcia lasu" - mówi Andrzej Budzyński, Komendant Straży Gminnej w Dobrej.

Źródło: Komendant Straży Gminnej w Dobrej Andrzej Budzyński

Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama