Zaloguj się | Rejestracja

Sprawca zaśmiecania lasu ukarany

środa, 08 grudnia 2021 r., godz. 17:14  |  Wersja do druku

Straż Gminna w Dobrej ustaliła tożsamość i ukarała sprawcę zaśmiecania lasu. Mężczyzna został ukarany 2 mandatami karnymi o łącznej kwocie 1000 zł. Musiał też posprzątać wyrzucone śmieci.Pod koniec listopada jeden z członków Koła Łowieckiego Jeleń powiadomił Straż Gminną w Dobrej o dużej ilości odpadów na skraju lasu w rejonie miejscowości Lubieszyn - Dobra. Na miejscu odnaleziono dowody wskazujące na prawdopodobne źródło pochodzenia śmieci. Była to nieruchomość w Szczecinie.

Strażnicy gminni nawiązali kontakt z właścicielką nieruchomości, która w pierwszej chwili nie przyznała się do znalezionych odpadów. Jednak po przedstawieniu dowodów wskazała, że śmieci należą do jej syna, który jest właścicielem niezamieszkałej nieruchomości w Mierzynie. Stamtąd pochodziły znalezione w lesie odpady.

Osoba odpowiedzialna za wyrzucenie śmieci została ukarana 2 maksymalnymi mandatami karnymi o łącznej kwocie 1000 zł. Wszystkie odpady zostały uprzątnięte i przekazane do uprawnionego podmiotu. Nieruchomość w Mierzynie nie była zamieszkana, dlatego nie złożono deklaracji związanej z zagospodarowaniem odpadów komunalnych. Tym samym właściciel śmieci powinien na własny koszt dokonać ich utylizacji.

"Ta sama osoba już po raz kolejny poinformowała straż gminną o ujawnieniu odpadów. W każdym z poprzednich przypadków ustaleni zostali sprawcy zaśmiecania lasu" - mówi Andrzej Budzyński, Komendant Straży Gminnej w Dobrej.

Źródło: Komendant Straży Gminnej w Dobrej Andrzej Budzyński

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama