Zaloguj się | Rejestracja

Straż gminna uruchamia Eko-patrol

piątek, 13 stycznia 2023 r., godz. 16:35  |  Wersja do druku

Straż Gminna w Dobrej powołała tzw. Eko-patrol, który będzie się zajmował sprawami związanymi z ochroną środowiska. Strażnicy delegowani do ekologicznego patrolu będą specjalizować się m.in. w zakresie ujawniania sprawców dzikich wysypisk, spalania odpadów w piecach i utrzymania porządku na terenie prowadzonych budowli.Każdego roku wzrasta ilość spraw związanych z ochroną środowiska w gminie Dobra. Zagadnieniami tymi zajmuje się głównie Wydział Ochrony Środowiska, a w sytuacjach bieżących kontroli Straż Gminna w Dobrej. Strażnicy zajmują się m.in. zgłoszeniami dotyczącymi spalania odpadów w piecach, opróżniania z nieczystości ciekłych zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków, ujawniania dzikich wysypisk śmieci, a także utrzymania porządku w zakresie gospodarki odpadami na budowach.

Strażnicy gminni zajmują się również kontrolą szeregu zagadnień związanych z gospodarką odpadami komunalnymi, tj. ustalanie obowiązku złożenia deklaracji, prowadzenie prawidłowej segregacji odpadów i utrzymywania w czystości i porządku wokół miejsc gromadzenia odpadów, posiadaniem zgodnie ze zgłoszeniem kompostownika i kompostowania w nim bioodpadów.

Celem skuteczniejszej realizacji powyższych zagadnień powołany został dwuosobowy tzw. Eko-patrol. Przydzieleni do patrolu strażnicy będą specjalizować się w realizacji powyższych zagadnień. Przechodzić będą również szereg szkoleń.

"Swoją pełną działalność Eko-patrol rozpocznie po ukończeniu szkolenia przez nowego strażnika, tj. od kwietnia 2023 r., ale już czynności te zostały odpowiednio rozdzielone" - mówi Komendant Straży Gminnej w Dobrej Andrzej Budzyński.

Wszelkie kwestie związane z naruszeniem przepisów ochrony środowiska można teraz zgłaszać na adres ekopatrolsg@dobraszczecinska.pl

Źródło: Straż Gminna w Dobrej

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama