Zaloguj się | Rejestracja

Straż gminna usunęła porzucony pojazd

poniedziałek, 29 maja 2023 r., godz. 11:41  |  Wersja do druku

Straż Gminna w Dobrej usunęła z parkingu w Mierzynie porzucony pojazd marki Volkswagen. Stan pojazdu ewidentnie wskazywał, że nie jest użytkowany, nie posiadał aktualnego przeglądu i polisy OC, a próby skontaktowania się z ostatnim właścicielem były nieskuteczne.W piątek, 26 maja Straż Gminna w Dobrej usunęła z parkingu przy ulicy Weleckiej 38 w Mierzynie porzucony pojazd marki Volkswagen. Pojazd stał w tym miejscu od około 2 lat. Jego stan wskazywał, że nie jest użytkowany, nie posiadał aktualnego przeglądu i polisy OC, a próby skontaktowania się z ostatnim właścicielem były nieskuteczne.

"Procedura postępowania w podobnych sytuacjach jest identyczna. Jeśli stan pojazdu wskazuje, że jest porzucony i jego postój nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego, ustalany jest właściciel pojazdu, który wzywany jest do jego usunięcia. Jednocześnie sprawdzamy czy pojazd posiada aktualną polisę OC. Bardzo często zdarza się, że pojazdy takie mają kilku kolejnych właścicieli, a nie jest to zgłaszane do wydziałów komunikacji. W wyniku takiego postępowania w zdecydowanej większości przypadków pojazdy takie są usuwane przez właścicieli" - wyjaśnia Andrzej Budzyński, komendant Straży Gminnej w Dobrej.

Jeśli nie jest możliwe ustalenie danych ostatniego właściciela pojazdu lub dotarcie do niego, wtedy pojazd jest usuwany na parking strzeżony na okres 6 miesięcy. W tym czasie ponawiane są próby dotarcia do właściciela. Jeśli zostanie on ustalony, zobowiązany jest do odebrania pojazdu i uregulowania kosztów usunięcia samochodu i jego przechowywania na parkingu. Jeśli nie uda się dotrzeć do właściciela pojazdu, po 6 miesiącach z urzędu przechodzi on na własność gminy i jest złomowany. Wtedy całość kosztów ponosi gmina.

Źródło: Straż Gminna w Dobrej

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama