Zaloguj się | Rejestracja

Porzucone psy w Dobrej

poniedziałek, 10 lipca 2023 r., godz. 18:19  |  Wersja do druku

Straż Gminna w Dobrej, dzięki pomocy internautów, ustaliła właścicielkę psów, które porzucono w lesie w Dobrej. Sprawa została przekazana do prokuratury.W piątek, 7 lipca około godziny 19:00 do straży gminnej zadzwoniła kobieta z informacją, że w Dobrej przy ulicy Ułańskiej do drzewa przywiązane są dwa psy. Strażnicy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, znaleźli zwierzęta. W pobliżu była również była kobieta, która zgłosiła zdarzenie. Poinformowała ona strażników, że przebywa tutaj w celu znalezienia wolnych działek na sprzedaż.

Psy zostały nakarmione przez strażników, a następnie przewiezione do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dobrej. W mediach społecznościowych nagłośniono informację o znalezionych psach. Tylko za pośrednictwem naszej strony na Facebooku informację udostępniło ponad 1600 osób.

Dzięki nagłośnieniu zdarzenia w poniedziałek, 10 lipca do Straży Gminnej w Dobrej zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że psy pochodzą z okolic Gryfina. Wskazał on imię i nazwisko właścicielki oraz poinformował, że kilka dni wcześniej Straż Miejska w Gryfinie prowadziła czynności wobec tych psów. Dzięki tym informacjom strażnikom udało się ustalić szczegóły zdarzenia, w tym dane osobowe właścicielki psów.

W wyniku dalszych ustaleń okazało się, że właścicielka psów skontaktowała się z kobietą, która wyraziła chęć przejęcia psów. Do przekazania zwierząt miało dojść w rejonie ulicy Ułańskiej w Dobrej. Według właścicielki psów tak właśnie się stało. Okazało się, że osobą, która miała przyjąć psy była kobieta, która powiadomiła straż gminną o znalezieniu zwierząt. W rozmowie ze strażnikami zaprzeczała jednak, że miała cokolwiek wspólnego z psami.

"Wszystko wskazuje na to, że kobieta, która miała przyjąć psy, celowo przywiązała je do drzewa, a następnie poinformowała straż gminną o rzekomo znalezionych zwierzętach. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 35 ust. 1a ustawy o ochronie zwierząt, która sankcjonuje znęcanie się nad zwierzętami, sprawa z materiałem dowodowym została przekazana do prokuratury" - informuje Komendant Straży Gminnej w Dobrej Andrzej Budzyński.

Za porzucenie psów grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Źródło: Straż Gminna w Dobrej

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama