Zaloguj się | Rejestracja

Zatrzymanie pijanego kierowcy w Dobrej

piątek, 23 czerwca 2023 r., godz. 11:48  |  Wersja do druku

Strażnicy gminni we współpracy z mieszkańcami zatrzymali pijanego kierowcę. Do zdarzenia doszło w miejscowości Dobra.W czwartek, 15 czerwca Straż Gminna w Dobrej otrzymała informację od mieszkańców o kierowcy, który prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. W jego samochodzie znajdowały się otwarte puszki po piwie. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że kierowca był nietrzeźwy.

"W związku z podejrzeniem, że zostało popełnione przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości, strażnicy wezwali patrol policji, który podjął dalsze czynności w sprawie" - informuje Marek Grochowski, zastępca Komendanta Straży Gminnej.

To kolejny pijany kierowca zatrzymany w czerwcu w gminie Dobra. Dwa tygodnie temu na posterunku blokadowym w Dobrej w ręce mierzyńskich policjantów wpadł kierowca Mercedesa, który jechał w stanie po spożyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 0,4 promila w wydychanym powietrzu. Kierowca pożegnał się z prawem jazdy i będzie oczekiwał na rozprawę sądową. Zatrzymano też dwóch rowerzystów. U jednego z nich badanie alkomatem wykazało 1 promil alkoholu. Wcześniej policjanci z Mierzyna zatrzymali pijanego kierowcę, który jeździł ulicami Dobrej. Badanie wykazało 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W polskim prawie przyjęto rozgraniczanie, gdzie kierowanie pojazdem mechanicznym do wartości 0,5‰ jest wykroczeniem, a powyżej przestępstwem. W każdym z przypadków kierujący ma zatrzymane prawo jazdy i orzeczony zostaje zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W przypadku wykroczenia zakaz trwa od 6 miesięcy do 3 lat, w przypadku przestępstwa zakaz obejmuje od 3 lat wzwyż i możliwy pobyt w zakładzie karnym. Kierujący, który jechał pomimo wydanego zakazu prowadzenia pojazdów, odpowiada dodatkowo w warunkach recydywy.

Źródło: Straż Gminna w Dobrej

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama