Zaloguj się | Rejestracja

Podcasty wideo w kampanii wyborczej

poniedziałek, 25 marca 2024 r., godz. 17:17  |  Wersja do druku

Obserwując kampanię wyborczą w gminie Dobra można zauważyć, że kandydaci na wójta stawiają przede wszystkim na banery i ulotki. Co pewien czas organizowane są też spotkania z mieszkańcami. Na Facebooku popularne stały się rolki, czyli krótkie filmiki. Dwóch kandydatów postanowiło jednak pójść krok dalej i wykorzystać w kampanii podcasty wideo na YouTube.Podcasty wideo stają się coraz bardziej popularną formą przekazywania treści w internecie. To forma, w której jedna lub kilka osób opowiada lub prowadzi rozmowę na konkretny temat. Podcasty wideo napędzają większe zaangażowanie poprzez wykorzystanie elementów wizualnych, takich jak język ciała, mimika twarzy, grafika. Oferują także słuchaczom poczucie bycia w pomieszczeniu, w którym odbywa się nagranie lub rozmowa.

Dwóch kandydatów na wójta Gminy Dobra zaczęło wykorzystywać podcasty wideo na YouTube w swoich kampaniach. W popularnym serwisie znajdziemy m.in. kanał KWW Kitlas. Możemy obejrzeć na nim dwa podcasty z Waldemarem Kitlasem. W jednym materiale kandydat na wójta ze Stowarzyszenia Dobra Platforma odpowiada na pytania, a drugi ma formę rozmowy, w której Waldemar Kitlas przedstawia siebie i swoje osiągnięcia, wyjaśnia dlaczego kandyduje na stanowisko wójta oraz prezentuje wyzwania, z którymi musi się zmierzyć Gmina Dobra.

Z formy podcastów skorzystał również Grzegorz Śliwiński. Kandydat na wójta Gminy Dobra wspierany m.in. przez Koalicję Samorządową nagrał podcast, w którym odpowiada na pytania przesłane wcześniej przez mieszkańców gminy. Poruszane są m.in. tematy farm fotowoltaicznych, odbioru śmieci, bezpieczeństwa czy budowy nowych dróg, szkół i przedszkoli. Grzegorz Śliwiński wyjaśnia też zalety wprowadzenia Karty Mieszkańca Gminy Dobra - zobacz podcast.

Być może w niedalekiej przyszłości, z korzyścią dla środowiska, podcasty wideo wyprą z kampanii wyborczej tradycyjne nośniki, jak banery, billboardy czy ulotki. Za pośrednictwem podcastu można przedstawić więcej treści i lepiej poznać kandydata na radnego, wójta, burmistrza czy prezydenta. Podcasty wideo skutecznie budują zaangażowanie użytkowników, sprzyjają wzmacnianiu emocjonalnej więzi i pozwalają poszerzyć bazę odbiorców. Są to także treści, które są najczęściej udostępnianie przez użytkowników mediów społecznościowych.

Wybory w gminie Dobra

W wyborach wystartuje największa liczba kandydatów na wójta w historii Gminy Dobra. Gminna Komisja Wyborcza potwierdziła zarejestrowanie 5 kandydatów. O stanowisko wójta ubiegać się będą: Waldemar Kitlas ze Stowarzyszenia Dobra Platforma, Grzegorz Śliwiński wspierany przez obecną wójt Teresę Derę, prezydenta Szczecina Piotra Krzystka i Koalicję Samorządową, Magdalena Zagrodzka ze Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra, Joanna Napiwodzka wspierana przez Koalicję Obywatelską oraz Bogusław Kozioł z Komitetu Wyborczego Wyborców Aktywni dla Gminy Dobra.

O miejsce w Radzie Gminy Dobra również ubiegać się będzie rekordowa liczba chętnych. Na 21 miejsc w radzie jest aż 140 kandydatów z 6 komitetów wyborczych:

- KKW Koalicja Obywatelska
- KWW Grzegorz Śliwiński Koalicja Samorządowa
- KWW Kitlas - Dobra Platforma
- KWW Magdalena Zagrodzka
- KWW Bogusław Kozioł - Aktywni Dla Gminy Dobra
- KWW Patrioci i Katolicy dla Dobrej


W okręgu wyborczym nr 1, który obejmuje: Sołectwo Dobra, Sołectwo Dołuje z miejscowością Kościno, Sołectwo Wąwelnica z miejscowością Lubieszyn, Sołectwo Skarbimierzyce z miejscowością Redlica, Sołectwo Stolec, Sołectwo Rzędziny, Sołectwo Łęgi, Sołectwo Buk, Sołectwo Grzepnica z miejscowościami Płochocin, Sławoszewo, na 8 mandatów jest 53 kandydatów.

W okręgu wyborczym nr 2, który obejmuje Sołectwa Bezrzecze i Wołczkowo, na 6 mandatów jest 41 kandydatów.

W okręgu wyborczym nr 3, który obejmuje Sołectwo Mierzyn, na 7 mandatów jest 46 kandydatów.

Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama