Zaloguj się | Rejestracja

Kogo wybieramy w wyborach w gminie Dobra?

sobota, 16 marca 2024 r., godz. 15:08  |  Wersja do druku

Podczas wyborów samorządowych, zaplanowanych na 7 kwietnia 2024 r., mieszkańcy Gminy Dobra będą wybierać nie tylko wójta i radnych do Rady Gminy Dobra, ale również radnych do Rady Powiatu Polickiego i Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Liczba osób startujących w wyborach jest rekordowa.Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę, 7 kwietnia 2024 r. Lokale wyborcze będą otwarte między godziną 7:00 a 21:00. W przypadku kiedy żaden kandydat na wójta Gminy Dobra nie otrzyma 50% głosów, 2 tygodnie później, 21 kwietnia odbędzie się 2. tura wyborów.

Wójt i Rada Gminy Dobra

W wyborach wystartuje największa liczba kandydatów na wójta w historii Gminy Dobra. Gminna Komisja Wyborcza potwierdziła zarejestrowanie 5 kandydatów. O stanowisko wójta ubiegać się będą: Waldemar Kitlas ze Stowarzyszenia Dobra Platforma, Grzegorz Śliwiński wspierany przez obecną wójt Teresę Derę, prezydenta Szczecina Piotra Krzystka i Koalicję Samorządową, Magdalena Zagrodzka ze Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra, Joanna Napiwodzka wspierana przez Koalicję Obywatelską oraz Bogusław Kozioł z Komitetu Wyborczego Wyborców Aktywni dla Gminy Dobra.

O miejsce w Radzie Gminy Dobra również ubiegać się będzie rekordowa liczba chętnych. Na 21 miejsc w radzie jest aż 140 kandydatów z 6 komitetów wyborczych:

- KKW Koalicja Obywatelska
- KWW Grzegorz Śliwiński Koalicja Samorządowa
- KWW Kitlas - Dobra Platforma
- KWW Magdalena Zagrodzka
- KWW Bogusław Kozioł - Aktywni Dla Gminy Dobra
- KWW Patrioci i Katolicy dla Dobrej


Na 1 stanowisko radnego Gminy Dobra wypada więc nieco ponad 6 chętnych.

W okręgu wyborczym nr 1, który obejmuje: Sołectwo Dobra, Sołectwo Dołuje z miejscowością Kościno, Sołectwo Wąwelnica z miejscowością Lubieszyn, Sołectwo Skarbimierzyce z miejscowością Redlica, Sołectwo Stolec, Sołectwo Rzędziny, Sołectwo Łęgi, Sołectwo Buk, Sołectwo Grzepnica z miejscowościami Płochocin, Sławoszewo, na 8 mandatów jest 53 kandydatów.

W okręgu wyborczym nr 2, który obejmuje Sołectwa Bezrzecze i Wołczkowo, na 6 mandatów jest 41 kandydatów.

W okręgu wyborczym nr 3, który obejmuje Sołectwo Mierzyn, na 7 mandatów jest 46 kandydatów.

Rekordowa liczba kandydatów przekłada się na ogromną ilość materiałów wyborczych, które widzimy na ulicach gminy.

Rada Powiatu Polickiego

Podczas wyborów będziemy również wybierać 19 radnych do Rady Powiatu Polickiego - 3 z Gminy Kołbaskowo (okręg nr 1), 7 z Gminy Dobra i Gminy Nowe Warpno (okręg nr 2) oraz 9 z Gminy Police (okręg nr 3). O 7 mandatów w okręgu, w którym znajduje się Gmina Dobra, ubiegać się będzie 33 kandydatów z 5 komitetów. Na 1 stanowisko radnego Powiatu Polickiego wypada więc również nieco ponad 6 chętnych.

Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego

7 kwietnia będziemy także wybierać radnych do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Do Sejmiku wybieranych jest 30 radnych w pięciu okręgach. Okręg nr 1 obejmuje Miasto Szczecin i Powiat Policki. Liczba mandatów w tym okręgu wynosi 8, a kandydatów zgłoszonych przez 9 komitetów jest 78. Statystycznie na 1 miejsce jest tutaj prawie 10 chętnych.

Źródło: Państwowa Komisja Wyborcza

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama