Zaloguj się | Rejestracja

Konwencja wyborcza Koalicji Samorządowej

piątek, 16 lutego 2024 r., godz. 18:35  |  Wersja do druku

W środę, 14 lutego odbyła się konwencja wyborcza Koalicji Samorządowej, której liderem jest Prezydent Szczecina Piotr Krzystek. Podczas konwencji, w której wzięli też udział samorządowcy z Gminy Dobra, zaprezentowano kandydatów na radnych miejskich Szczecina i do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.Koalicja Samorządowa jest największą organizacją zrzeszającą samorządowców w województwie zachodniopomorskim. Należą do niej m.in. samorządowcy z Gminy Dobra i Powiatu Polickiego. Główne kierunki działań Koalicji Samorządowej to: społeczeństwo, ekologia i infrastruktura, gospodarka i rozwój.

Podczas konwencji, która odbyła się w Netto Arenie, Prezydent Szczecina Piotr Krzystek zaprezentował kandydatów na radnych miejskich Szczecina i do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Obecnego prezydenta Szczecina popierają też Polska 2050 i PO.

"Mamy piękne i wspaniałe plany na przyszłość. Razem stworzymy grupę, która wiele potrafi" - powiedział podczas konwencji Piotr Krzystek.

W wydarzeniu wzięli też udział wspierany przez Piotra Krzystka i Koalicję Samorządową kandydat na wójta Gminy Dobra Grzegorz Śliwiński i kandydaci na radnych startujący z jego komitetu. Obecni byli również Burmistrz Polic Władysław Diakun, Starosta Policki Andrzej Bednarek i Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, który będzie startował do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

31 stycznia Wójt Gminy Dobra Teresa Dera oraz Piotr Krzystek podpisali porozumienie o współpracy między samorządowcami z Gminy Dobra i Koalicji Samorządowej.

"Właściwie nie ma granic między Gminą Dobra a Szczecinem. Nasza współpraca trwa od wielu lat. Przykładami są m.in. komunikacja miejska i wspólny bilet, a także rower miejski. Bez współpracy ciężko byłoby zrealizować wiele projektów i za to dziękuję Prezydentowi Szczecina" - mówiła wójt Teresa Dera.

"Łączy nas bardzo wiele. Jako samorządowcy z krwi i kości od lat pracujemy dla naszych lokalnych społeczności. Rozwiązujemy wspólnie problemy korzystając m.in. ze środków Unii Europejskiej, z dobrej współpracy i relacji. Bardzo się cieszę, że do grona Koalicji Samorządowej dołączają też samorządowcy z Gminy Dobra"- powiedział prezydent Piotr Krzystek.

Po podpisaniu porozumienia samorządowcy przedstawili kandydata na wójta Gminy Dobra. Jest nim mieszkaniec Mierzyna Grzegorz Śliwiński, przez dwie kadencje radny Gminy Dobra, pełniący funkcje Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej i Wiceprzewodniczącego Komisji Budżetowej, wieloletni wykładowca na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie.

"Mieszkam w gminie Dobra od 24 lat. Obserwowałem jak dynamicznie zmienia się nasza gmina i otoczenie, wiem co jest niezbędne do jej dalszego rozwoju. Chciałbym, żeby żyło nam się lepiej. Przed nami wiele wyzwań i inwestycji, które należy kontynuować. Przez lata pełniłem odpowiedzialne funkcje i nadszedł czas, w którym zdecydowałem się kandydować na stanowisko wójta Gminy Dobra" - mówił Grzegorz Śliwiński.

"Znam doskonale Grzegorza i jego doświadczenie. Pracując w radzie na rzecz samorządu miał wiele cennych inicjatyw i pomysłów związanych z rozwojem gminy. Uczestniczył w pozyskiwaniu pierwszych środków unijnych. Popieram go jako najlepszego, bezpartyjnego kandydata na wójta. Jest gwarancją dalszego rozwoju naszej małej ojczyzny" - powiedziała wójt Teresa Dera.

"Grzegorz Śliwiński ma niezbędne doświadczenie samorządowe. Jestem przekonany, że podoła wyzwaniom, które przed nim postawią mieszkańcy. Gmina Dobra ciągle się rozwija. Będziemy współpracować na wielu płaszczyznach. Wierzę, że mieszkańcy Gminy Dobra będą darzyli go zaufaniem i oddadzą na niego głos 7 kwietnia" - mówił Prezydent Szczecina.

Grupa samorządowców z Gminy Dobra skupia radnych, społeczników i mieszkańców, którzy działają na rzecz rozwoju i poprawy jakości życia w gminie. To osoby zaangażowane w działania na rzecz bezpieczeństwa, infrastruktury, edukacji i sportu. Zależy im na tym, aby Gmina Dobra była nie tylko sypialnią Szczecina, ale miejscem, gdzie można rozwijać lokalny biznes, jak również spędzać aktywnie wolny czas.

Fot.: Koalicja Samorządowa

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama