Zaloguj się | Rejestracja

Debata szkolna: gotówka kontra karta

wtorek, 12 marca 2024 r., godz. 13:33  |  Wersja do druku

W środę, 6 marca w klubie Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej odbyła się debata szkolna w stylu oksfordzkim. Uczniowie klas 7 i 8 z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej przedstawiali zalety i wady środków płatniczych: gotówki i karty.Debata "Bitwa w portfelu: gotówka kontra karta", zorganizowana przez uczniów klasy 5b z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, dostarczyła wiele emocji, nowych perspektyw i refleksji. Jeden z zespołów przedstawił publiczności zalety gotówki i wady karty płatniczej, a drugi na odwrót. Debacie przysłuchiwały się m.in. Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, dyrektor GCKiB w Dobrej Zofia Hrynkiewicz i dyrektor PSP w Dobrej Beata Szałkiewicz.

Debatę zorganizowano w stylu oksfordzkim, w której zdecydowanie zabronione jest obrażanie bądź wyśmiewanie mówców strony przeciwnej. Zadaniem debaty jest dyskusja nad tezą. Debatują przeciwnicy tezy oraz jej obrońcy. Pomieszczenie, w którym odbywa się debata, jest podzielone na dwie części. Strona broniąca tezy siada po prawej stronie marszałka, który przewodniczy debacie, a ich oponenci po przeciwnej stronie. W środku siedzą osoby niezdecydowane. Typ debaty pochodzi z Uniwersytetu Oksfordzkiego.

Po zaciętej dyskusji, pełnej argumentów, odbyło się głosowanie. Większość publiczności poparła kartę, jako bardziej uniwersalny środek płatniczy.

"Była to pierwsza debata, która odbyła się w gminie na temat finansów. Zespoły były bardzo dobrze przygotowane od strony merytorycznej. Gratuluję opiekunom, którzy pomagali przygotować dyskusję. Proponuję, żeby wziąć wzór ze szkoły podstawowej w Dobrej i takie debaty przeprowadzić w innych szkołach" - mówiła Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Zobaczcie zdjęcia z debaty

Debata odbyła się w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego skierowanego do środowisk szkolnych "Złote Szkoły NBP", którego ideą jest przygotowanie dzieci i młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się po świecie finansów.

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama