Zaloguj się | Rejestracja

Dzień Europejski w PSP Dobra - relacja i zdjęcia

piątek, 19 maja 2023 r., godz. 10:41  |  Wersja do druku

W Publicznej Szkole Podstawowej w Dobrej zorganizowano obchody Dnia Europejskiego. Święto Europy obchodzone jest oficjalnie w państwach Unii Europejskiej 9 maja.Dzień 9 maja jest oficjalnym symbolem Unii Europejskiej. Został ustanowiony w rocznicę przedstawienia planu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, znanego jako Plan Schumana. Było to 9 maja 1950 roku.

W Publicznej Szkole Podstawowej w Dobrej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego zorganizowano obchody Dnia Europejskiego. Poszczególne klasy przygotowały stoiska i występy związane z krajami europejskimi. Każda klasa mogła zaprezentować jeden wybrany kraj. Były tańce, śpiewy, gry na instrumentach, stroje narodowe oraz ciekawostki o danym kraju. Dzieci z pomocą rodziców i nauczycieli przygotowały też przepyszne przekąski. Dodatkowo każdy uczeń mógł głosować na klasę, która według niego przygotowała się najlepiej do Dnia Europejskiego.

Zobaczcie zdjęcia z obchodów Dnia Europejskiego w PSP Dobra

"Od września 2022 r. działa w naszej szkole Szkolny Klub Europejski, który zorganizował te wspaniałe wydarzenie. Każda klasa przygotowała pokaz, reprezentując jeden z krajów Unii Europejskiej, a także stoisko z daniami na podstawie przepisów, które te kraje reprezentują. Myślę, że jest to bardzo ciekawa forma na zdobywanie nowej wiedzy poprzez doświadczenie i obserwację" - mówi Dyrektor PSP w Dobrej Beata Szałkiewicz.

Szkolny Klub Europejski dziękuje wszystkich uczniom, rodzicom oraz wychowawcom, którzy zaangażowali się w pomoc w przedsięwzięciu.

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama