Zaloguj się | Rejestracja

Wrześniowe aktywności w PSP Dobra

piątek, 29 września 2023 r., godz. 08:53  |  Wersja do druku

Eurolekcje, kiermasz, wycieczka do Centrum Morskiego, a także Międzynarodowy Dzień Demokracji oraz Europejski Dzień Języków - we wrześniu uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej nie narzekali na brak aktywności. Zobaczcie co działo się w szkole w Dobrej po zakończeniu wakacji.Na początku roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej w Dobrej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs plastyczny. Należało przedstawić wspomnienie wakacji. Prace były oceniane w 2 kategoriach: klasy 1-3 oraz klasy 4-8.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Wszystkie prace były pomysłowe, kolorowe i starannie wykonane. Członkowie Samorządu Uczniowskiego wybrali najładniejsze prace:

Klasy 1-3:

I miejsce Gabriela Strzechowska
II miejsce Julia Nowak
III miejsce Ewa Szcześniak
wyróżnienia: Natalia Zwolak, Jagoda Cupryn, Jakub Jankowski, Zofia Pełech, Maksymilian Walczyk

Klasy 4-8:

I miejsce Franciszek Rejmak
II miejsce Alicja Rutkowska
III miejsce Izabella Kornaś
wyróżnienia: Antonina Majcher, Zuzanna Zwolak, Kornelia Lorek.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Samorząd Uczniowski, dzięki pomocy uczniów i ich rodziców, zorganizował także kiermasz słodkości. Celem było uzbieranie pieniędzy na zakup nagród do konkursów oraz na organizację meczu siatkówki nauczyciele - uczniowie, który odbędzie się w październiku. W planie jest zakup pucharów, napojów oraz słodkich przekąsek. Podczas kiermaszu uzbierano kwotę 1198,46 zł.

We wrześniu w klasach 8 zaproszeni goście z Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Urzędu Marszałkowskiego przeprowadzili eurolekcje o wielojęzyczności i programach dla młodych.

Przed wakacjami klasa 3c podjęła wyzwanie i wysłała filmik prezentujący doświadczenie "Chemiczny parowiec". Nagrodą była wejściówka do Centrum Morskiego w Szczecinie. Celem wycieczki, która odbyła się 22 września, było rozwijanie zainteresowań nauką, inspirowanie dzieci do obserwacji, doświadczeń, zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Centrum podzielone jest na 5 wystaw tematycznych, a eksponaty i podejmowane zagadnienia dotyczą takich nauk jak: fizyka, matematyka, astronomia, geografia, medycyna, technika, ekologia, socjologia, historia i kultura. Podczas doświadczeń i prezentacji można dowiedzieć się więcej na temat żeglugi, fal, wiatru, rybołówstwa, czy życia w porcie. Wycieczka była ciekawym i pouczającym doświadczeniem.

26 września klasa 8a dostała zaproszenie do Urzędu Marszałkowskiego na obchody Międzynarodowego Dnia Demokracji oraz Europejskiego Dnia Języków. Uczniowie wysłuchali interesujących wykładów oraz brali udział w warsztatach, m.in. "Tu i teraz TY tworzysz jutro!" oraz "Wielojęzyczność w Europie".

Źródło: Marika Hetman, Katarzyna Łyszyk, PSP w Dobrej

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama