WiadomośćKandydaci na radnych Gminy Dobra z okręgu nr 2
(Kategoria: Gmina Dobra Szczecińska - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
piątek, 29 marca 2024 r., godz. 15:13

Kandydaci na radnych Gminy Dobra
z okręgu nr 2 - lista nr 13
Prezentujemy kandydatów na radnych Gminy Dobra z okręgu nr 2, startujących z listy nr 13 KWW Grzegorz Śliwiński Koalicja Samorządowa. To 7 mieszkańców Bezrzecza, Wołczkowa i Dobrej, którzy działają na rzecz rozwoju i poprawy jakości życia w gminie.W niedzielę, 7 kwietnia 2024 r. odbędą się wybory samorządowe, podczas których będziemy wybierać wójta i radnych Gminy Dobra, radnych Powiatu Polickiego i Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Lokale wyborcze będą otwarte między godziną 7:00 a 21:00.

Prezentujemy kandydatów na radnych Gminy Dobra z okręgu nr 2, startujących z listy nr 13 KWW Grzegorz Śliwiński Koalicja Samorządowa. Okręg nr 2 obejmuje sołectwa Bezrzecze i Wołczkowo.

W okręgu nr 2 z listy nr 13 KWW Grzegorz Śliwiński Koalicja Samorządowa startuje 7 mieszkańców, sąsiadów, społeczników, ekspertów ze wspólną wizją rozwoju Gminy Dobra. Poznajcie ich:

1. Bartłomiej Miluch

Ma 46 lat i od dziecka jest związany z Gminą Dobra. Ukończył z wyróżnieniem XIII LO w Szczecinie, a następnie uzyskał tytuł magistra prawa na Wydziale Prawa i Administracji US. Jest Zastępcą Dyrektora Biura ds. Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Szczecin. Po raz pierwszy został wybrany na radnego Gminy Dobra w 2002 roku, a od 2006 roku powierzono mu rolę Przewodniczącego Rady Gminy, którą wykonuje do chwili obecnej. Prowadzi zajęcia z zamówień publicznych na studiach podyplomowych Wydziału Prawa i Administracji US. Jest szczęśliwym mężem Wandy i ojcem nastoletniej córki Karoliny oraz opiekunem pieska Lejdi (sznaucera miniaturowego). Uwielbia podróże, od kilku lat morsowanie, a także spacery z pieskiem po podwołczkowskich lasach. Rodzinnie kibicuje siatkarkom Grupy Azoty Chemika Police.

2. Halina Sromek

Ma 61 lat i od wielu lat jest mieszkanką Bezrzecza. Działa w Stowarzyszeniu Nasze Bezrzecze i LZS Bezrzecze, 12 lat była sołtysem Bezrzecza. Jest zakochana w kwiatach ogrodowych, szczególnie uwielbia dalie. Lubi eksperymentować w przepisach kulinarnych, gotowanie to jej hobby. Jest żoną, mamą i babcią.

3. Maciej Baranowski

Ma 64 lata, w Wołczkowie mieszka od 2 dekad. Jak mówi: "Ta wieś jest moją miłością od pierwszego wejrzenia, kiedy poznałem ją w 1990 roku biegnąc w pierwszej edycji półmaratonu Szczecińska 20". Pracuje społecznie od lat szkolnych i studenckich (Liga Ochrony Przyrody, Straż Ochrony Przyrody, samorząd uczniowski, studencki), po działalność w czasie aktywności zawodowej (Pomorskie Towarzystwo Dobroczynne, Stowarzyszenie Ochrony Zabytków i Miłośników Wołczkowa, Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra). Dzięki Stowarzyszeniu Ochrony Zabytków i Miłośników Wołczkowa w miejscowości powstał plac św. Jana Pawła II z miejscami parkingowymi oraz część okazałego ogrodzenia cmentarza. Zdecydowaną większość lat zawodowej kariery zajęła mu praca w mediach, obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą. Nie należy i nigdy nie należał do żadnej partii politycznej. Jest mężem, tatą i już wkrótce dziadkiem trzeciej wnuczki.

4. Magdalena Sierguć

Ma 55 lat, z wykształcenia i zamiłowania jest opiekunką dziecięcą, pracuje w jednym ze żłobków na terenie gminy Dobra i uwielbia swoją pracę. W kadencji 2010-2014 była radną Gminy Dobra. W latach 2016-2023 pełniła funkcję ławniczki w Sądzie Rejonowym Szczecin Prawobrzeże - Zachód. Działa w Stowarzyszeniu Nasze Bezrzecze i Carpe Diem. Czynnie uczestniczy w Festiwalu Róż, Weekendzie Otwartych Ogrodów, a wcześniej również podczas Dożynek Gminnych. Współpracuje z GCKiB, Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz WOŚP. Jest dumną mamą czwórki wspaniałych dzieci i szczęśliwą babcią cudownych wnucząt. Mieszka w Bezrzeczu od 30 lat.

5. Małgorzata Matuszczak-Bartel

Ma 49 lat, jest mężatką i ma piątkę dzieci. Od 32 lat pracuje w PKP, obecnie zajmuje stanowisko starszego specjalisty w Dziale Zamówień. Mieszka w Bezrzeczu od 22 lat. Jest społecznikiem uwrażliwionym na potrzeby innych, od wielu lat działa w Parafialnym Zespole Caritas w Bezrzeczu. Jest wiceprzewodnicząca LZS Bezrzecze i skarbnikiem GZ LZS Dobra. Przez wiele lat była skarbnikiem Rady Rodziców przy PSP Bezrzecze. Działała w Stowarzyszeniu Nasze Bezrzecze.

6. Robert Mazur

Ma 51 lat, z wykształcenia jest pedagogiem z wieloletnim stażem, pracuje jako nauczyciel. Spotyka się z dziećmi i młodzieżą i nie są mu obce ich problemy, z którymi się zmagają. "Dlatego tak ważne jest otoczyć młodych ludzi opieką i wsparciem psychologiczno-pedagogicznym" - mówi. Jest szczęśliwym ojcem i mężem.

7. Magdalena Pulwer

Od ponad 25 lat pracuje w oświacie, jako nauczyciel biologii, przyrody i matematyki. Jest żoną, mamą i mieszkanką Dobrej z wyboru. Jest tam, gdzie potrzebna jest pomoc, niezależnie od tego czy chodzi o dziecko, rodzinę czy zwierzęta. Na stałe współpracuje ze Stowarzyszeniami Kociarka i Kudłata Przystań, organizuje różne zbiórki dla potrzebujących oraz warsztaty z dziećmi i młodzieżą. Jej wielką miłością są zwierzęta, które niejednokrotnie znajdują schronienie pod jej dachem.


Kandydaci na radnych Gminy Dobra z okręgu nr 2, startujący z listy nr 13 KWW Grzegorz Śliwiński Koalicja Samorządowa, działają na rzecz rozwoju i poprawy jakości życia w gminie. To osoby zaangażowane w działania na rzecz bezpieczeństwa, infrastruktury, edukacji i sportu. Zależy im na tym, aby Gmina Dobra była nie tylko sypialnią Szczecina, ale miejscem, gdzie można rozwijać lokalny biznes, jak również spędzać aktywnie wolny czas.

Ich plan dla Gminy Dobra to m.in.:

- przyspieszenie tempa budowy nowych dróg gminnych na tzw. "Osiedlu za Stokrotką" w Bezrzeczu,
- budowa obiektu sportowego z basenem w Bezrzeczu,
- budowa nowego cmentarza w Wołczkowie,
- rozbudowa remizy OSP Wołczkowo,
- nowe połączenia drogowe: obwodnica Wołczkowa w kierunku Obwodnicy Zachodniej Szczecina i alternatywne połączenie w kierunku ul. Szafera w Szczecinie,
- nowe oświetlenia uliczne,
- poprawa bezpieczeństwa pieszych poprzez widoczne przejścia dla pieszych i chodniki, zrównoważone uspokojenie ruchu samochodowego,
- optymalizacja połączeń komunikacji publicznej,
- opieka nad najmłodszymi poprzez budowę przedszkola z oddziałami żłobkowymi w Bezrzeczu,
- zwiększenie komfortu życia poprzez modernizację dróg i rozwój sieci wodociągowych i kanalizacyjnych,
- poprawa komfortu życia mieszkańców całej gminy,
- zagospodarowanie kompleksu rekreacyjnego Serce Bezrzecza,
- połączenie rowerowe Bezrzecze - Wołczkowo,
- wspólne działania z Policją i Powiatem Polickim w celu poprawy bezpieczeństwa na ulicach i ścieżkach rowerowych,
- bezpieczeństwo mieszkańców (monitoring gminny),
- nowy harmonogram wywozu śmieci zwłaszcza w okresie letnim,
- budowa nowoczesnej świetlicy w Bezrzeczu,
- rozwój komunikacji autobusowej,
- nawiązanie współpracy z placówkami oświatowymi: żłobek, przedszkole, szkoła,
- pomoc dla dzieci, zachęcanie dzieci do udziału w warsztatach, zajęciach sportowych,
- pomoc pedagogiczno-psychologiczna,
- budowa nowych obiektów sportowych w gminie,
- budowa nowej szkoły w Dołujach,
- budowa przedszkola z grupami żłobkowymi w Dobrej.

7 kwietnia 2024 r. wybierzemy nową Radę Gminy Dobra, która będzie się składać z 21 osób. W okręgu wyborczym nr 2 jest 6 mandatów. Kandydaci startujący z listy nr 13 KWW Grzegorz Śliwiński Koalicja Samorządowa proszą o Wasz głos.

Materiał sfinansowany przez KWW Grzegorz Śliwiński Koalicja Samorządowa

Zobacz artykuły powiązane:

Kandydaci na radnych Gminy Dobra z okręgu nr 1 - lista nr 13

Debata... i po debacie kandydatów na wójta Gminy Dobra

Kogo wybieramy w wyborach samorządowych w gminie Dobra?

Kampania banerowa w gminie Dobra

Debata kandydatów na wójta Gminy Dobra

Prezentacja kandydatów na radnych z KWW Grzegorz Śliwiński Koalicja Samorządowa

Wybory 2024 - spotkania z mieszkańcami

Kolejny kandydat na wójta Gminy Dobra

Kandydatka KO na wójta Gminy Dobra

Konwencja wyborcza Koalicji Samorządowej

Trzeci kandydat na wójta Gminy Dobra

Grzegorz Śliwiński - nowy kandydat na wójta Gminy Dobra z poparciem Prezydenta Szczecina i OK Samorząd

Pierwszy kandydat na wójta Gminy DobraŹródło: Gmina Dobra 24 - Portal Mieszkańców > Dobra Szczecińska
( http://www.gminadobra24.pl/news.php?extend.9900 )