Zaloguj się | Rejestracja

Lekcje o bezpieczeństwie w Bezrzeczu

piątek, 03 listopada 2023 r., godz. 09:56  |  Wersja do druku

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Mierzynie spotkali się z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu i przedszkolakami z Podleśnej Akademii Jeżyka. Policjanci mówili o zasadach bezpieczeństwa na drogach i poruszali tematy związane z przemocą w sieci, hejtem i innymi zagrożeniami czyhającymi w przestrzeni internetowej.Policjanci z Komisariatu Policji w Mierzynie spotkali się z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu. Podczas zajęć z młodzieżą poruszono tematykę związaną z cyberprzemocą i hejtem w sieci. Dzielnicowi przypomnieli, że odpowiedzialność za łamanie prawa w internecie dotyczy również osób nieletnich. Młodzi ludzie muszą mieć świadomość, że w sieci nie jest się anonimowym i że każdy odpowiada za publikowane przez niego treści. Podczas spotkania przypomniano, że obrażanie, poniżanie, groźby karalne stanowią naruszenie prawa, za którą młodzież może być pociągnięta do odpowiedzialności przed sądem dla nieletnich.

Funkcjonariusze zapoznali też młodych ludzi z formami cyberprzemocy oraz z procedurą postępowania w przypadku styczności z tym zjawiskiem. W rozmowie z uczniami podkreślano, jak ważne jest odpowiednie korzystanie z mediów, aby nie stały się one narzędziem agresji i przemocy w stosunku do innych osób.

Dzielnicowi z Mierzyna spotkali się też z przedszkolakami z Podleśnej Akademii Jeżyka. W trakcie spotkania z przedszkolakami i młodszymi uczniami z PSP Bezrzecze policjanci przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących na drogach. Na symulowanym miasteczku ruchu drogowego dzieci mogły przećwiczyć przechodzenie przez jezdnię, poznały znaki drogowe dedykowane pieszym oraz przybliżono im znaczenie kolorów sygnalizacji świetlnej. Spotkanie było przeprowadzone w przystępnej dla dzieci atmosferze, w której mogły same próbować, poznawać i zadawać szereg pytań funkcjonariuszom.

Źródło: mł. asp. sztab. Anna Kaźmierczak, KPP w Policach

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama