Zaloguj się | Rejestracja

Mistrz Polski z PSP w Bezrzeczu

środa, 27 września 2023 r., godz. 09:33  |  Wersja do druku

Tymon Tomtała, uczeń 5. klasy w Publicznej Szkole Podstawowej w Bezrzeczu, został Mistrzem Polski w Motocrossie w klasie MX65. Złoty puchar zdobył podczas Mistrzostw Polski w Motocrossie, które odbyły się w połowie września w Chełmnie.Tymon Tomtała pomimo młodego wieku może pochwalić się już wieloma sukcesami sportowymi. Uczeń PSP Bezrzecze jest licencjonowanym zawodnikiem motocrossu i bierze udział w najwyższych rangą zawodach Pucharu Polski oraz Mistrzostwach Europy. Eksperci i trenerzy ciągle mówią o niezwykłym talencie Tymona. Na każdych mistrzostwach podczas prezentacji zawodnik przedstawiany jest z imienia i nazwiska. Komentatorzy podkreślają też z jakiej szkoły jest uczeń. Tym samym Tymon rozsławia Publiczną Szkołę Podstawową w Bezrzeczu w środowisku sportowym.

Sukcesy Tymona to ogrom ciężkiej pracy, treningów, które trzeba dzielić z nauką w szkole. Często po całym weekendzie zmagań na zawodach i nocnych powrotach do domu z Mistrzostw Polski lub Mistrzostw Europy, w poniedziałek, jak gdyby nic się nie działo, Tymon wstaje i idzie rano do szkoły.

W niedzielę, 17 września w Chełmnie odbyła się finałowa runda Mistrzostw Polski w Motocrossie we wszystkich klasach. Zawody odbyły się w formule jednodniowej, więc bardzo ważne było dobre rozłożenie sił. Liczba kibiców była rekordowa. Po raz pierwszy transmisję z zawodów można było oglądać w telewizji internetowej MX TV Poland.

W klasie MX65 od samego początku dominował młody zawodnik z Bezrzecza, który w tym sezonie wygrał wszystkie 4. rundy i zdobył komplet 200 pkt. oraz tytuł Mistrza Polski.

"Dziękuję wszystkim, którzy wierzyli we mnie, trzymali kciuki i kibicowali. Dziękuję moim rodzicom i siostrze za wsparcie oraz doping, mojemu mechanikowi za przygotowanie motocykli do sezonu i na każde wyścigi, mojemu trenerowi Arkadiuszowi Mańk za treningi, dobre rady i wsparcie oraz całej ekipie MańkTeam za wszystko. Sezon wyścigowy kończę z tytułami Mistrza Polski w klasie MX65 i Mistrza Pucharu Polski w klasie MX65" - dziękował po wygranej Tymon Tomtała.

Wytrwałość i pasja do sportu, którą widać u Tymona, to kombinacja cech, które pomagają odnosić mu tak wielkie sukcesy. Gratulujemy wyników i życzymy kolejnych sukcesów!

Zajrzyjcie na Instagram, gdzie można prześledzić osiągnięcia i sukcesy Tymona - zobacz tutaj. Zapraszamy też do obejrzenia wywiadu z Tymonem - kliknij tutaj.


Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama