Zaloguj się | Rejestracja

Dzień Ziemi w szkole w Bezrzeczu

piątek, 05 maja 2023 r., godz. 11:51  |  Wersja do druku

Z okazji Dnia Ziemi w Publicznej Szkole Podstawowej w Bezrzeczu odbyły się konkursy, przedstawienia, wystawy i przedsięwzięcia związane z ekologią, ochroną środowiska i zdrowym trybem życia.W Publicznej Szkole Podstawowej w Bezrzeczu hucznie obchodzono Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Z tej okazji odbył się uroczysty apel szkolny, podczas którego zaprezentowano przedstawienie pt. "Wrogowie atmosfery, czyli o substancjach, które ją zanieczyszczają".

W szkole zorganizowano również liczne konkursy plastyczno-techniczne związane z tematyką ekologiczną, takie jak: "Przebranie z rzeczy nadających się do recyklingu", "Plakat promujący ekologię i zachowania prozdrowotne", "Śmieciowe potwory".

Dzięki zaangażowaniu Urzędu Gminy Dobra, w tym wójt Teresy Dery, kierownika Wydziału ds. Ochrony Środowiska Andrzeja Milucha i inspektora WOŚ Anny Komajdy posadzono na terenie szkoły 30 żywotników (tuje). Odbyły się również liczne przedstawienia klasowe, a grupy przedszkolne posprzątały pobliskie tereny.

Ośrodek Edukacji i Kultury Ekologicznej w Gdańsku zaprezentował dzieciom z Bezrzecza spektakl teatralny pt. "Zielona afera, czyli ostatnie śledztwo inspektora Zgrozy", który obejmował działania w zakresie zrównoważonego rozwoju, edukacji ekologicznej oraz zdrowia człowieka.

Wszystkie przedsięwzięcia (nagrody i dyplomy dla uczestników konkursów, zaproszenie grupy teatralnej z Gdańska, sadzonki krzewów) zostały dofinansowane lub w całości opłacone przez Urząd Gminy Dobra i Radę Rodziców działającą przy PSP w Bezrzeczu. Za organizację wydarzeń odpowiedzialni byli wychowawcy grup przedszkolnych i klas 1-3 PSP w Bezrzeczu oraz nauczyciele Danuta Rekowska i Bartosz Olszewski.

Źródło: PSP w Bezrzeczu

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama