Zaloguj się | Rejestracja

Policjanci z Mierzyna uratowali mężczyznę

poniedziałek, 19 czerwca 2023 r., godz. 08:19  |  Wersja do druku

Policjanci z Komisariatu Policji w Mierzynie st. sierż. Marcin Post i sierż. Mateusz Gajda uratowali życie kierowcy, który zasłabł w trakcie jazdy samochodem. Funkcjonariusze szybko zorientowali się, że kierowca jest cukrzykiem. Dzięki niezwłocznej pomocy mundurowych mężczyzna odzyskał świadomość.Do zdarzenia doszło we wtorek, 13 czerwca. St. sierż. Marcin Post i sierż. Mateusz Gajda udali się na zbieg ulic Spółdzielców i Weleckiej, gdzie wg zgłoszenia miał znajdować się nietrzeźwy kierowca. Gdy policjanci przybyli na miejsce świadek zdarzenia oświadczył, że kierowca Peugeota nie utrzymał prostego toru jazdy, gwałtownie zjechał na przeciwległy pas ruchu po czym się zatrzymał. Świadek widząc zdarzenie wyjął kluczyki z pojazdu i wezwał policję ponieważ myślał, że kierowca jest nietrzeźwy.

Policjanci wydostali mężczyznę z samochodu, który zaraz dostał ataku epilepsji. Mundurowi udzielili mu niezbędnej pomocy i dostrzegli, że symptomy, które objawia mężczyzna wskazują na chorobę cukrzycy - które dla niewprawnego oka mogłyby świadczyć o upojeniu alkoholowym. St. sierż. Marcin Post niezwłocznie udał się do pobliskiego sklepu spożywczego, gdzie nabył dwie puszki słodzonego napoju. W tym czasie sierż. Mateusz Gajda czuwał nad czynnościami życiowymi mężczyzny. Policjanci podali napój półprzytomnemu mężczyźnie, którego stan poprawił się już po kilku minutach. Na miejsce przyjechała również załoga pogotowia ratunkowego, która przejęła czynności ratownicze mężczyzny.

"Gdy kierowca Peugeota był w pełni świadomy i przytomny przyznał, że choruje na cukrzycę, a tego dnia nic nie jadł. Policjanci poddali go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca był trzeźwy. Funkcjonariusze sporządzili wniosek do wystawcy prawa jazdy o sprawdzenie kwalifikacji kierowcy" - informuje mł. asp. Anna Kaźmierczak z Komendy Powiatowej policji w Policach.

Źródło: mł. asp. Anna Kaźmierczak, KPP w Policach

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama