Zaloguj się | Rejestracja

Policyjny pościg z udziałem policjantów z Mierzyna

środa, 15 lutego 2023 r., godz. 08:26  |  Wersja do druku

Kierowca BMW nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej i zaczął uciekać przed funkcjonariuszami z Mierzyna. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę w Przecławiu.W nocy z 11 na 12 lutego w gminie Kołbaskowo doszło do policyjnego pościgu z udziałem mierzyńskich policjantów. W Przecławiu funkcjonariusze ruchu drogowego w ramach prowadzonych działań chcieli skontrolować samochód marki BMW. Kierowca zamiast zatrzymać pojazd, przyśpieszył i zaczął uciekać drogą krajową w kierunku Kołbaskowa. Policjanci wezwali wsparcie i rozpoczęli pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Podczas pościgu pirat drogowy w niedozwolonym miejscu rozpoczął manewr wyprzedzania i stracił panowanie nad pojazdem. Auto uderzyło w stojący przy drodze znak, zjechało w przydrożny rów i zaczęło koziołkować. Następnie zatrzymało się na bocznej drodze technicznej. 44-latek wybiegł z pojazdu i kontynuował ucieczkę pieszo.

Kiedy mundurowi podbiegli do samochodu zobaczyli, że w środku znajduje się kobieta z 7-letnim dzieckiem. Policjanci niezwłocznie udzielili im pomocy, pomogli wydostać się z wraku samochodu i wezwali załogę pogotowia ratunkowego. Na szczęście pasażerowie nie wymagali hospitalizacji. Kolejne patrole policji skierowały się w stronę uciekającego mężczyzny.

W poszukiwaniach wzięli też udział przewodnik z psem tropiącym oraz załoga prewencyjna ze Szczecina. Kierowca został schwytany w zaroślach przy autostradzie A6. Jak się później okazało, 44-latek uciekał ponieważ miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

"Złamanie zakazu sądowego, ucieczka przed policyjną kontrolą, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym - te czyny zagrożone są wysoką grzywną oraz karą do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd również w takim przypadku może orzec zakaz prowadzenia pojazdów nawet na okres 15 lat" - informuje mł. asp. Anna Kaźmierczak z Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Źródło: mł. asp. Anna Kaźmierczak, KPP w Policach

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama