Zaloguj się | Rejestracja

Plaga włamań i kradzieży w Wołczkowie

czwartek, 09 lutego 2023 r., godz. 07:55  |  Wersja do druku

W ciągu ostatnich miesięcy na terenie Wołczkowa doszło do wielu włamań i kradzieży. Rada Sołecka Wołczkowa zorganizowała w tej sprawie spotkanie z mieszkańcami i dzielnicowymi z Komisariatu Policji w Mierzynie.Kradzieże sprzętu ogrodowego i budowlanego, włamania i wtargnięcia do posesji - z tym ostatnio mierzą się mieszkańcy Wołczkowa. Plaga kradzieży nasiliła się w ciągu ostatnich miesięcy. Z tego powodu w środę, 8 lutego w klubie w Wołczkowie odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele rady sołeckiej, mieszkańcy miejscowości i dzielnicowi z Komisariatu Policji w Mierzynie.

Podczas spotkania mieszkańcy przedstawili swoje zastrzeżenia do pracy policji, do niewielkiej liczby patroli i braku efektywności w wykrywaniu sprawców kradzieży. Funkcjonariusze prosili o większą pomoc mieszkańców, przekazywaniu nagrań z monitoringu i informacji na temat podejrzanych osób. Jednocześnie potwierdzili, że skład osobowy Komisariatu Policji w Mierzynie i zakres obowiązków (obsługa dwóch gmin: Dobrej i Kołbaskowa) uniemożliwia zwiększenie liczby patroli. Brakuje policjantów, którzy mogliby w większym stopniu zabezpieczyć miejscowość. Dzielnicowi poinformowali też, że brak informacji o zatrzymanych sprawcach nie oznacza braku efektywności. Policjanci zbierają materiał dowodowy, który następnie przekazują do sądów. Postępowania trwają jednak wiele miesięcy i trudno osiągnąć szybki i zauważalny efekt ich pracy.

Finalnie podczas spotkania Rada Sołecka Wołczkowa podjęła decyzję o skierowaniu wniosku do Komendanta Powiatowego Policji w Policach i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie o zwiększenie obsady Komisariatu Policji w Mierzynie, w taki sposób, żeby poprawić skuteczność i efektywność pracy policjantów. Mieszkańcy będą się też wymieniać informacjami na temat podejrzanych osób i samochodów, które zauważą w swoim sąsiedztwie.

Wójt Gminy Dobra Teresa Dera obiecała poprzeć wniosek mieszkańców Wołczkowa.

"W gminie Dobra zameldowanych jest już prawie 25 tys. osób, a zamieszkuje o kilka tysięcy więcej. Zwiększenie liczby mieszkańców powinno skutkować też zwiększeniem liczby policjantów, którzy zadbają o nasze bezpieczeństwo. Zwrócę się w tej sprawie do Komendanta Powiatowego Policji w Policach" - mówi wójt Teresa Dera.

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama