Zaloguj się | Rejestracja

Policyjny pies Baster odwiedził PSP Bezrzecze

czwartek, 26 stycznia 2023 r., godz. 12:28  |  Wersja do druku

W ramach akcji "Bezpieczne ferie" policyjny pies Baster wraz ze swoim przewodnikiem mł.asp. Tomaszem Dąbrosiem i profilaktykiem ds. nieletnich z polickiej komendy odwiedzili uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu. Z młodszymi dziećmi rozmawiano na temat bezpieczeństwa w trakcie zbliżających się ferii.Podczas spotkania funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie, przybliżali dzieciom wizerunek i zadania policjanta. Największą atrakcją był policyjny pies służbowy Baster. Jego przewodnik opowiedział dzieciom o zadaniach swego czworonoga, a także zaprezentował pokaz umiejętności Bastera. Przypominał też o zasadach jakie trzeba przestrzegać w obecności psów.

Ważnym elementem spotkania było także przypomnienie zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe noszone przez dzieci na wierzchnich ubraniach. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na bezpieczeństwo podczas kontaktu z nieznajomymi osobami. Przypomnieli o tym, jak można bezpiecznie spędzać czas wolny i kiedy korzystać z numerów alarmowych. Wszystkie dzieci bardzo dobrze znały podstawowe zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas zimowego wypoczynku.

Nie zabrakło również pogadanek ze starszymi uczniami, z którymi poruszono temat odpowiedzialności karnej osób nieletnich. Na prostych przykładach policjantka wyjaśniła młodzikom, że czyny polegające na niszczeniu mienia, obrażaniu, poniżaniu innych osób stanowią naruszenie prawa, za które młodzi ludzie mogą być pociągnięci do odpowiedzialności przed sądem dla nieletnich. Na zakończenie odbyła się jeszcze dyskusja, podczas której dzieci uzyskały odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

W ramach współpracy polickiej komendy i Grupą Azoty Police, na koniec spotkania policjanci rozdali dzieciom drobne upominki oraz opaski odblaskowe, które posłużą do poprawy bezpieczeństwa najmłodszych w czasie spacerów.

Źródło: mł.asp. Anna Kaźmierczak, KPP w Policach

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama