Zaloguj się | Rejestracja

Finał akcji pomocy dla psów i kotów w PSP Mierzyn

niedziela, 29 października 2023 r., godz. 18:02  |  Wersja do druku

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie odbył się finał akcji pomocy dla bezdomnych psów i kotów będących pod opieką stowarzyszeń KociArka i Kudłata Przystań. Podczas akcji zebrano prawię tonę karmy dla zwierząt oraz 3850 złotych.Na początku października Samorząd Uczniowski Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie ogłosił konkurs na zbiórkę karmy dla bezdomnych psów i kotów będących pod opieką stowarzyszeń KociArka i Kudłata Przystań. Podczas zbiórki, która trwała do 26 października, zebrano łącznie 903 kg karmy.

Finałem akcji był kiermasz na rzecz bezdomnych psów i kotów, który odbył się w piątek, 27 października w mierzyńskiej szkole. Od godz. 8 do godz. 14 można było zakupić domowe ciasta, gry, puzzle, maskotki i książeczki dla najmłodszych. Tego dnia zebrano łącznie 3850 złotych.

Zobacz zdjęcia z finału akcji

"Akcję wsparcia stowarzyszeń KociArka i Kudłata Przystań uważamy za bardzo udaną. Serdeczne podziękowanie za zaangażowanie klas w zbiórkę karmy dla zwierząt, za pyszne wypieki i gadżety na kiermaszu. Bardzo dziękujemy rodzicom i uczniom za pomoc w organizacji finału akcji. Poszliśmy na rekord. Dziękujemy" - możemy przeczytać na facebookowej stronie szkoły w Mierzynie.

"Dziękujemy za wsparcie, dziękujemy za pamięć, czas, moc pracy i zaangażowanie. Wsparcie małych lokalnych organizacji pozawala działać dalej i robić więcej" - dziękowały stowarzyszenia KociArka i Kudłata Przystań.

Klasy, które zebrały najwięcej i najlepszej jakości karmę, otrzymają nagrody. Wśród klas 1-3 będą to bilety do kina na wybrany seans i słodkości, a wśród klas 4-8 tydzień bez kartkówek, sprawdzianów i odpowiedzi ustnych, bilety do kina i słodycze. Nagrody ufundowali Szkolna Rada Rodziców oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci przy PSP Mierzyn.

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama