Zaloguj się | Rejestracja

Festyn z okazji 10. urodzin w PSP Mierzyn

poniedziałek, 25 września 2023 r., godz. 18:52  |  Wersja do druku

W sobotę, 23 września na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie odbył się festyn rodzinny "Familiada". Wydarzenie zorganizowano z okazji 10. rocznicy otwarcia nowego budynku szkoły przy ul. Kolorowej.Na festyn rodzinny "Familiada", który rozpoczął się o godz. 10:00 na terenie szkoły przy ul. Kolorowej, przybyło wielu mieszkańców Mierzyna i gminy Dobra. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji, w tym 10 stacji zadaniowych na 10-lecie szkoły. Były gry planszowe, warsztaty kulinarne, szkolenia z pierwszej pomocy i eksperymenty chemiczne.

Przygotowano strefę grillową i stoisko z domowymi ciastami. Można było się też uraczyć pyszną grochówką. Podczas festynu odbył się również kiermasz książki.

Z okazji 10. rocznicy otwarcia nowego budynku szkoły zorganizowano spotkanie absolwentów. Byłych wychowanków szkoły powitała dyrektor Iwona Kacperska-Kufel. Przemawiała też Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, która przypomniała okoliczności powstania nowej szkoły w Mierzynie i życzyła absolwentom samych sukcesów.

Zobaczcie zdjęcia z festynu w PSP Mierzyn

Ogromną popularnością wśród najmłodszych cieszył się dmuchany zamek, który rozstawiono przy szkole. W trakcie festynu prowadzono też nabór do drużyny zuchowej i harcerskiej.

"Ogromnie dziękujemy rodzicom i uczniom za zaangażowanie podczas festynu. Dziękujemy też wszystkim, którzy pomagali w organizacji i wspierali rzeczowo całą imprezę" - dziękują dyrekcja, grono pedagogiczne i rada rodziców PSP Mierzyn.

Podczas festynu zebrano 22.045 złotych.

Historia powstania nowego budynku szkoły w Mierzynie

Przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej nowego budynku szkoły w Mierzynie ogłoszono 26 czerwca 2008 roku. We wrześniu 2010 r. ogłoszono przetarg na budowę szkoły. W 2013 r. zakończono inwestycję.

Uroczyste otwarcie nowoczesnego budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie odbyło się w poniedziałek, 2 września 2013 roku i połączone zostało z rozpoczęciem roku szkolnego 2013/2014. W otwarciu uczestniczyli licznie zaproszeni goście: samorządowcy z Wójt Gminy Dobra Teresą Derą na czele, władze powiatu polickiego i województwa zachodniopomorskiego: Wojewoda Zachodniopomorski Marcin Zydorowicz, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Wojciech Drożdż i Starosta Policki Leszek Guździoł, posłanka na Sejm RP Renata Zaremba, a także grono pedagogiczne mierzyńskiej szkoły z dyrektor Iwoną Kacperską-Kufel i ci najważniejsi - młodzi uczniowie z Mierzyna.

Zobacz zdjęcia z uroczystego otwarcia nowego budynku szkoły w Mierzynie

Budynek szkolny wraz z salą gimnastyczną zajmuje powierzchnię 8229 m². Koszt budowy wyniósł ponad 22 mln zł. Do tej kwoty należy doliczyć koszt wyposażenia szkolnych sal, który wyniósł około miliona złotych.

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama