Zaloguj się | Rejestracja

Koniec remontu drogi Dołuje - Stobno

środa, 25 października 2023 r., godz. 08:27  |  Wersja do druku

Dobiega końca przebudowa drogi powiatowej z Dołuj do Stobna. W piątek, 27 października inwestycja powinna się już zakończyć. Obecnie trwają prace porządkowe i malowanie oznakowania na drodze.Przebudowa drogi powiatowej Dołuje - Stobno rozpoczęła się przed wakacjami. W ramach inwestycji, którą realizuje firma Eurovia Polska S.A., zmodernizowano 2,5-kilometrowy odcinek drogi, od skrzyżowania z krajową 10 w Dołujach do pierwszego skrzyżowania w Stobnie, za wyjątkiem krótkiego odcinka od przychodni w Dołujach do lapidarium, który był remontowany kilka lat temu. Powstało nowe oznakowanie pionowe i poziome, chodnik oraz zabezpieczenia sieci uzbrojenia gruntów. Finalnie przebudowa drogi ma poprawić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

"Prace budowlane powinny zakończyć się w piątek, 27 października" - poinformowała nas Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Dróg Publicznych w Starostwie Powiatowym w Policach.

Inwestycja otrzymała 2 mln złotych dofinansowania z III edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych - PGR. Wcześniej Powiat Policki uzyskał 3 mln zł z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Do inwestycji dołożyła się również Gmina Dobra przeznaczając na przebudowę drogi ok. 800 tys. złotych. W ramach prac wymieniono też azbestowo-cementową sieć wodociągową w Dołujach oraz wybudowano odcinka chodnika do lapidarium. Koszt inwestycji wyniósł 7.564.260,47 zł.

Droga powiatowa nr 3920Z Dołuje - Stobno to popularna trasa łącząca przygraniczne miejscowości, ważna nie tylko dla gmin Dobra i Kołbaskowo, ale również mieszkańców zachodnich dzielnic Szczecina. Łączy się z DK 10, jest więc alternatywnym dojazdem do przejścia granicznego w Lubieszynie i ulokowanych na tym obszarze firm.

Po przebudowie trasa ma być przystosowana do ruchu pojazdów o dopuszczalnym nacisku pojedynczej osi napędowej do 11,5 tony. Do tej pory, z powodu złego stanu nawierzchni, obowiązywały tam ograniczenia w ruchu ciężarówek, co utrudniało dostęp do terenów inwestycyjnych i działających w Stobnie przedsiębiorstw. Dodatkowo projekt przebudowy drogi Dołuje - Stobno łączy obszar o niedostatecznym skomunikowaniu z siecią TEN-T (droga S-10), a więc wpisuje się w kompleksowe rozwiązania obszarowe i przyczynia się do wypełnienia luki w istniejącym systemie drogowym.

Starostwo Powiatowe w Policach rozpoczęło również remont generalny drogi powiatowej biegnącej przez miejscowość Stobno. Przebudowany zostanie odcinek o długości ok. kilometra. Powstaną m.in. chodniki i dojazdy do posesji. Prace realizuje firma RSK WOLIN za prawie 11 mln zł.

Powiat Policki otrzymał też 2 mln zł dofinansowania na remont drogi powiatowej z Mierzyna do Stobna. Droga zostanie zmodernizowana na odcinku od ul. Osiedle Pod Lipami do miejscowości Stobno. W ramach inwestycji wymieniona zostanie nakładka asfaltowa. Powstanie też fragment chodnika. Prace budowlane powinny rozpocząć się na początku 2024 roku.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Policach

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama