Zaloguj się | Rejestracja

Przebudowa drogi powiatowej z Dołuj do Stobna - objazd

środa, 14 czerwca 2023 r., godz. 17:17  |  Wersja do druku

W związku z przebudową drogi powiatowej z Dołuj do Stobna, od 20 czerwca do 30 września 2023 r. droga będzie nieprzejezdna. Objazd prowadzić będzie przez miejscowości: Stobno, Mierzyn, Skarbimierzyce i Dołuje.Rozpoczęła się przebudowa drogi powiatowej Dołuje - Stobno. Z części remontowanej drogi zerwano już nawierzchnię. Wprowadzono też ruch wahadłowy.

20 czerwca wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu. Do 30 września 2023 r. droga między Dołujami a Stobnem zostanie zamknięta. Objazd prowadzić będzie przez miejscowości: Stobno, Mierzyn, Skarbimierzyce i Dołuje. Na drodze będzie możliwy jednokierunkowy dojazd do firm od strony miejscowości Stobno.

W ramach inwestycji, którą realizuje firma Eurovia Polska S.A., zmodernizowany zostanie 2,5-kilometrowy odcinek drogi, od skrzyżowania z krajową 10 w Dołujach do pierwszego skrzyżowania w Stobnie, za wyjątkiem krótkiego odcinka od przychodni w Dołujach do lapidarium, który był remontowany kilka lat temu. Powstanie też nowe oznakowanie pionowe i poziome, chodnik oraz zabezpieczenia sieci uzbrojenia gruntów. Finalnie przebudowa drogi poprawi bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Prace powinny zakończyć się jeszcze w 2023 roku.

Planowana inwestycja otrzymała 2 mln złotych dofinansowania z III edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych - PGR. Wcześniej Powiat Policki uzyskał 3 mln zł z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Do inwestycji dołożyła się również Gmina Dobra przeznaczając na przebudowę drogi ok. 800 tys. złotych. Koszt inwestycji wyniesie 7.564.260,47 zł.

Droga powiatowa nr 3920Z Dołuje - Stobno to popularna trasa łącząca przygraniczne miejscowości, ważna nie tylko dla gmin Dobra i Kołbaskowo, ale również mieszkańców zachodnich dzielnic Szczecina. Łączy się z DK 10, jest więc alternatywnym dojazdem do przejścia granicznego w Lubieszynie i ulokowanych na tym obszarze firm.

Po przebudowie trasa ma być przystosowana do ruchu pojazdów o dopuszczalnym nacisku pojedynczej osi napędowej do 11,5 tony. Do tej pory, z powodu złego stanu nawierzchni, obowiązywały tam ograniczenia w ruchu ciężarówek, co utrudniało dostęp do terenów inwestycyjnych i działających w Stobnie przedsiębiorstw. Dodatkowo projekt przebudowy drogi Dołuje - Stobno łączy obszar o niedostatecznym skomunikowaniu z siecią TEN-T (droga S-10), a więc wpisuje się w kompleksowe rozwiązania obszarowe i przyczynia się do wypełnienia luki w istniejącym systemie drogowym.

Starostwo Powiatowe w Policach planuje również remont generalny drogi powiatowej biegnącej przez miejscowość Stobno. Przebudowany ma zostać odcinek o długości ok. kilometra. Powstaną także m.in. chodniki i dojazdy do posesji. 20 kwietnia otwarto oferty złożone w tym przetargu. Realizacją inwestycji zainteresowane są 3 firmy. Najkorzystniejszą ofertę zaproponowała firma RSK WOLIN, która wyceniła prace na prawie 11 mln zł. Starostwo zabezpieczyło na inwestycję 7,5 mln złotych.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Policach

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama