Zaloguj się | Rejestracja

Przebudowa drogi powiatowej Dołuje - Stobno

poniedziałek, 13 marca 2023 r., godz. 13:11  |  Wersja do druku

W Starostwie Powiatowym w Policach otwarto oferty złożone w drugim przetargu na przebudowę drogi powiatowej na odcinku Dołuje - Stobno. Realizacją inwestycji zainteresowane są trzy firmy.23 maja 2022 r. Starostwo Powiatowe w Policach ogłosiło pierwszy przetarg na przebudowę drogi powiatowej nr 3920Z na odcinku Dołuje - Stobno. Przebudowany miał zostać 2,5-kilometrowy odcinek drogi od skrzyżowania z krajową 10 w Dołujach do pierwszego skrzyżowania w Stobnie, za wyjątkiem krótkiego odcinka od przychodni w Dołujach do lapidarium, który był modernizowany kilka lat temu. W ramach inwestycji miało powstać też nowe oznakowanie pionowe i poziome, chodnik oraz zabezpieczenia sieci uzbrojenia gruntów. Poprawiłoby to bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Podczas przetargu swoje oferty złożyły 2 firmy, ale jedna wycofała się z postępowania. 27 czerwca w starostwie otwarto pozostałą ofertę, którą złożyła firma Strabag Sp. z o.o. Wyceniła ona inwestycję na 8.637.536,01 złotych. Jednak Starostwo Powiatowe w Policach zabezpieczyło na realizację zamówienia środki w kwocie 5,6 mln złotych. Przetarg został więc unieważniony.

29 grudnia 2022 r. starostwo ogłosiło nowy przetarg na przebudowę drogi Dołuje - Stobno. 13 marca 2023 r. otwarto oferty złożone w przetargu. Realizacją inwestycji zainteresowane są trzy firmy:

Usługi Transportowo-Budowlane Bernard Baranowski, Stare Czarnowo - 7.570.543,81 zł
STRABAG Sp. z o.o., Pruszków - 9.876.731,95 zł
EUROVIA POLSKA Sp. Akcyjna, Bielany Wrocławskie - 7.564.260,47 zł

Starostwo Powiatowe w Policach zabezpieczyło na realizację zamówienia 5 mln złotych. Nie wiadomo jeszcze czy powiat planuje dołożyć środki do inwestycji i rozstrzygnąć przetarg.

Planowana inwestycja otrzymała 2 mln złotych dofinansowania z III edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych - PGR. Wcześniej Powiat Policki uzyskał 3 mln zł z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Droga powiatowa nr 3920Z Dołuje - Stobno to popularna trasa łącząca przygraniczne miejscowości, ważna nie tylko dla gmin Dobra i Kołbaskowo, ale również mieszkańców zachodnich dzielnic Szczecina. Łączy się z DK 10, jest więc alternatywnym dojazdem do przejścia granicznego w Lubieszynie i ulokowanych na tym obszarze firm.

Po przebudowie trasa ma być przystosowana do ruchu pojazdów o dopuszczalnym nacisku pojedynczej osi napędowej do 11,5 tony. Teraz, z powodu złego stanu nawierzchni, obowiązują tam ograniczenia w ruchu ciężarówek, co utrudnia dostęp do terenów inwestycyjnych i działających w Stobnie przedsiębiorstw. Dodatkowo projekt przebudowy drogi Dołuje - Stobno łączy obszar o niedostatecznym skomunikowaniu z siecią TEN-T (droga S-10), a więc wpisuje się w kompleksowe rozwiązania obszarowe i przyczynia się do wypełnienia luki w istniejącym systemie drogowym.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Policach

Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama