Zaloguj się | Rejestracja

Podpisano umowy na granty z Programu Społecznik

środa, 02 sierpnia 2023 r., godz. 17:21  |  Wersja do druku

W Mierzynie podpisano umowy na granty w ramach Programu Społecznik 2022-2024. Dzięki finansowemu wsparciu na Mierzyniance pojawią się kaczkomaty, a w Dobrej przeprowadzone zostaną ekologiczne warsztaty dla uczniów, zakończone turniejem piłki ręcznej.Program Społecznik funkcjonuje od 2017 roku, wspierając społeczne działania mieszkanek i mieszkańców Pomorza Zachodniego. Do tej pory, dzięki ich zaangażowaniu oraz aktywności lokalnych środowisk, pracy społecznej członkiń i członków organizacji pozarządowych, współpracy tysięcy wolontariuszy oraz otwartości partnerów w regionie, zrealizowano blisko 4 tys. projektów.

Na listach rankingowych II naboru wniosków na 2023 rok znalazło w sumie 175 inicjatyw z pięciu subregionów. Będą one realizowane do 6 grudnia 2023 r. Organizacja mogła otrzymać na jedno działanie maksymalnie 5 tys. złotych.

"Dzięki tym grantom realizowane są działania często w małej skali, ale z ogromnym potencjałem. Gratuluję wszystkim Społeczniczkom i Społecznikom angażujących inicjatyw, ciekawych warsztatów i przede wszystkim energii do działania oraz zmieniania najbliższego otoczenia. Tymi działaniami budujemy społeczeństwo obywatelskie, wrażliwe na potrzeby drugiego człowieka, aktywne i zaangażowane w sprawy społeczne" - mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Granty trafiły również do organizacji z gminy Dobra. 5 tys. złotych wsparcia otrzymało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn, które planuje zakupić i postawić na Mierzyniance automaty z karmą dla kaczek. Grant otrzymał także UKS Orzeł Dobra na projekt "Ekologicznie i zdrowo - czyli na sportowo!". W ramach projektu w październiku odbędą się warsztaty ekologiczne dla uczniów klas 4-8, podczas których poruszona zostanie problematyka związana z zanieczyszczeniem klimatu. Projekt zakończy Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej, który odbędzie się w Publicznej Szkole Podstawowej w Dobrej.

W poniedziałek, 31 lipca na terenie rekreacyjnym Mierzynianka podpisano umowy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn oraz UKS Orzeł Dobra. W spotkaniu wzięli udział m.in. Przewodnicząca Sejmiku Woj. Zachodniopomorskiego Teresa Kalina, Wójt Gminy Dobra Teresa Dera i Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka.

Wsparcie z programu trafi również do Stowarzyszenia Carpe diem na dwa projekty: "Ogrodowe spotkania z kulturą i sztuką" i "Landartowe spotkania".

Program Społecznik skierowany jest do organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych, które chcą zmieniać najbliższe otoczenie. Kolejny nabór wniosków planowany jest w październiku 2023 r.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama