Zaloguj się | Rejestracja

Ponad 1,3 mln zł na remont ul. Długiej w Mierzynie

piątek, 21 lipca 2023 r., godz. 08:00  |  Wersja do druku

Gmina Dobra zdobyła kolejne dofinansowanie na remont drogi w Mierzynie. Tym razem wsparcie wynosi ponad 1,3 mln złotych i przeznaczone zostanie na remont nawierzchni ulicy Długiej za restauracją Nord w Mierzynie.Ogłoszono wyniki naboru na zadania remontowe dróg lokalnych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 15 powiatów i 32 gminy z województwa zachodniopomorskiego otrzymały rządowe dofinansowanie na remonty dróg lokalnych w wysokości 37.671.817 zł.

Wsparcie uzyskało 47 zadań: 15 powiatowych i 32 gminne, co pozwoli na remont 51 kilometrów dróg: 30 km powiatowych i 21 km gminnych. Samorządy otrzymały od 50 do 55% wsparcia.

Dofinansowanie otrzymała również Gmina Dobra. Kwota 1.338.103,63 złotych przeznaczone zostanie na remont nawierzchni ulicy Długiej w Mierzynie (droga gminna za restauracją Nord). Kwota dofinansowania może jeszcze ulec zwiększeniu w przypadku wystąpienia oszczędności w ramach środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

To kolejne dofinansowanie, która otrzymała Gmina Dobra w ostatnim czasie. W zeszłym tygodniu gmina zdobyła 4,2 mln złotych wsparcia na budowę ulicy Morenowej w Mierzynie. Środki pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Dotychczas w ramach PROW 2014-2020 na mocy podpisanych z Samorządem Województwa Zachodniopomorskiego umów o przyznanie pomocy zostało zrealizowanych 121 projektów na kwotę ponad 89 mln zł, co pozwoliło na budowę lub przebudowę ok. 140 km dróg.

Źródło: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama